Městská knihovna Kutná Hora spouští nekomerční projekt „Kniha do vlaku“!

Městská knihovna tak navazuje na nápad mikulovské knihovny. Ta s myšlenkou podpory čtení a zkrácení času při čekání či dlouhé jízdě vlakem přišla na jaře tohoto roku. Nyní se projekt, díky spolupráci s managementem ČD, od 5. listopadu 2015 objeví také na hlavním nádraží v Kutné Hoře.

.
„Považujeme to za skvělý tip, který se nyní rozšiřuje na další a další vlaková nádraží,“ říká ředitelka Městské knihovny Kutná Hora Gabriela Jarkulišová.
„Knihou do vlaku“ chce kutnohorská knihovna čtenářům nabídnout zkrácení času při čekání na vlak nebo při samotném cestování.
Výrazně označená knihovnička v nádražní hale bude disponovat policemi plnými  knih a časopisů, knížky i časopisy budou označeny logem „Kniha do vlaku“. Čtenáři si je mohou vypůjčit, vrátit  vlastně kdekoliv – na jiném nádraží, v jiném městě, v knihobudkách, a nebo si je vzít, případně vyměnit za jiné. Veškerý knižní fond pochází z darů čtenářů a vyřazených knihovních fondů a knížky tak vlastně dostávají svou další šanci. Knihovnička bude pravidelně doplňována, výběr titulů se bude měnit.
„Věřím, že knížky z kutnohorského nádraží najdou své čtenáře, rádi bychom i touto cestou přinášeli možnost dobře stráveného času. A taky se těšíme na informace, kam až kutnohorské knížky doputují,“ dodala Gabriela Jarkulišová.

(tz)

.