Obrazem: Desítky brigádníků přiložily v sobotu ruce k dílu při čištění Sklenářova dolíku

Spolupráce kutnohorských neziskovek přinesla po sobotě ovoce v podobě vyčištěného Sklenářova dolíku. Na brigádu, pořádanou společně sdružením Denemerk, Junákem, sdružením KHnet.info, Oblastní Charitou a Sokolem dorazilo, navzdory nepřízni počasí, desítky Kutnohořanů.

.
„Dohodli jsme se, že společnými silami, postupně, budeme zkrášlovat Sklenářův dolík. Chtěli bychom vyřezat a vyčistit část zarostlých ploch. Na nich by pak měl vzniknout plac na fotbálek a další míčové hry. Další uvolněné plochy budou sloužit k umístění hracích prvků, jednoduché pergoly s otevřeným ohništěm. Využijeme terénních nerovností a vybudujeme i dráhu pro cyklokros. Využívat by se měl Sklenářův dolík jako místo pro odpočinek nejen okolních obyvatel (i těch budoucích, protože jsou kolem rozvojové plochy pro bydlení), ale také pro důchodce z pečovatelského domu i pro skauty,“ napsal na webu sdružení Denemark kutnohorský starosta Martin Starý, který v sobotu sám přiložil ruku k dílu.
Zbývá snad je dodat, že o žaludky pracovitých brigádníků se v sychravém počasí postarali Skauti a Sokolové. Ti první připravili polévku a horký čaj, ti druzí napekli buchty.
Další společná akce kutnohorských neziskovek na sebe nenechá dlouho čekat a ponese se tentokrát v duchu ryze společenském. Na poslední lednový víkend si naplánovaly v KD Lorec 1. Společný ples neziskových organizací v Kutné Hoře.

(jok)

.

no images were found

.