Obrazem: Kutnohorští Sršni se dál vezou na vítězné vlně

V sobotu přivítali Sršni ve čtvrtém zápase aktuálního ročníku KSM na svém ledě hokejisty Božetic. Stanislavu Bednářovi se mohli zapojit do hry uzdravení Meloun, Siváček a Charvát. Premiérově oblékl sršní dres obránce Miroslav Drahoňovský a roli kapitána po zranění Vaňka z minulého utkání převzal zkušený centr Lukáš Rudolfský.

.
SK Sršni Kutná Hora – TJ Božetice  5:1
 (2:0, 2:1, 1:0)
Cíl byl jasný, zvítězit doma za tři body. První třetinu ovládli Sršni, kteří vlétli na svého soupeře. V páté minutě Andrle po nahrávce Sádla otevřel skóre a domácí hýřili aktivitou. O dvě minuty později hrubým zákrokem u mantinelu božetický kapitán Blažek zranil Jana Tvrdíka, který s podezřením na zlomený nos odcestoval na vyšetření. Rozhodčí viníka poslal do sprch a Sršni hráli pět minut přesilovku. Využít se jí však nepodařilo. Až šest minut před první sirénou Pipek přesně načasoval přihrávku Javůrkovi na druhý gól a tento stav se do sirény nezměnil.
Do druhé části hosté přitvrdili již dost tvrdou hru a přidali na obrátkách. To přinášelo vyloučení na obou stranách. Božetickým se podařilo ve dvojnásobné přesilovce překonat Hermanna a dostat se na kontakt. Cítili, že mohou vyrovnat a tlačili se do útoku. V polovině utkání však zafungovala sršní souhra. Obránce Čejka přesným pasem našel startujícího Charváta, který svůj brejk proměnil a vzal hostům vítr z plachet. I když v této části hosté Sršně přestříleli (7/11), třetinu prohráli. Před druhou sirénou předvedla první pětka domácím divákům pěknou podívanou. Rozborku hostující obrany, přesnou přihrávku Rudolfského Javůrkovi, který ze střední vzdálenosti střelou z první trefil přesně horní růžek a rozsvítil čtyřku na tabuli.
Ve třetí třetině se chtěli domácí vyvarovat zbytečných chyb, neztratit náskok a vedení si pohlídat. To se povedlo a bonusem byla pátá branka, kterou vstřelil ve své premiéře obránce Drahoňovský. Soupeři i spoluhráči odjížděli střídat, tak se vydal do útoku a střelou přes obránce rozvlnil naposledy božetickou síť. Všech osm střel soupeře Hermann zlikvidoval a tak Sršni vyhráli i tuto část.
I když výsledek hovoří jasně ve prospěch Sršňů, soupeř nedal svou kůži vůbec lacino. Cíl byl splněn a bez bodové ztráty odjedou Sršni v neděli 25. 10. do Příbrami bojovat o další krajské body.

Hynek Macháček, SK Sršni Kutná Hora

.
Branky Sršňů
: Andrle (Sádlo), Javůrek (Pipek), Charvát (Čejka), Javůrek (Rudolfský), Drahoňovský

Sestava: Hermann (Březina) – Čejka, Tvrdík II., Siváček, Švejda, Meloun, Drahoňovský, Rudolfský, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Andrle, Hynek, Sádlo, Charvát (L.Šváb, M. Šváb)

Vyloučení: 10/10

Střely na bránu: 24/26

Tabulka soutěže

.

no images were found

 

.