Také druhý zápas aktuálního ročníku krajské soutěže mužů v ledním hokeji zvládli kutnohorští hokejisté bez větších problémů. V neděli přivítali na domácím ledě nováčka soutěže, SK Velc Žilina. Soupeř na Sršně nestačil, ti si s chutí zastříleli a Žilině nasázeli devět branek.

.
SK Sršni – SK Velc Žilina  9:1  (4:0, 3:1, 2:0)

Ve třetím kole přivítali Sršni na svém ledě nováčka krajské soutěže, tým z Kladenska, Velc Žilina. Těžkou hlavu dělal Františku Coubalovi fakt, že pro nemoci a zranění má k dispozici málo obránců. Naopak dobrou zprávou bylo dořešené hostování mladého brankáře Denise Hermanna, který tak mohl nastoupit do boje o chtěné body.
Od první buly se soupeři začali oťukávat a dobře bránili. Na hostech byla patrná snaha o tvrdou hru s dohráváním soubojů. Sršni se prezentovali dobrým bruslením a napadáním rozehrávky soupeře. S přibývajícím časem si vytvářeli převahu a stále více šancí. Hosté drželi čisté konto patnáct minut a až v šestnácté otevřel skóre Matouš Jelínek po ideální nahrávce Jendy Tvrdíka. Nabuzení Sršni do první sirény nastříleli další tři branky. Nejprve Rudolfský nabil Janotovi, střelu obránce Tvrdíka tečoval Jelínek a přihrávku Jirka zužitkoval Charvát.
Do druhé části hosté vstoupili odhodlání vývoj utkání změnit. Jejich recept byl ještě více přitvrdit. Ovoce jim to však nepřineslo. Nejprve si smolným nárazem jeden z hostí vykloubil rameno a druhý poranil (možná zlomil) žebra nárazem o hranu mantinelu. Sršni ovšem dál hladověli po gólech. Důrazem v zakončení se prosadil po Krejzově přihrávce Pipek a soupeřům tekly nervy. Zbytečným nadáváním rozhodčímu oslabil svůj tým další z hostů. Byl oceněn trestem ve hře. Jedinou branku hostí zařídil nepovedenou rozehrávkou Denis Hermann, který si smolně pokazil čisté konto jinak spolehlivého výkonu. Odpovědí domácích byl přesilovkový gól Honzy Vaňka. Asi nejhezčí brankou utkání byla akce Michala Janoty a zakončujícího Lukáše Rudolfského, kteří v rychlém protiútoku s milimetrově přesnou přihrávkou rozsvítili na tabuli 7:1.
Třetí třetina již rozhodnutého utkání se dohrávala se snahou zbytečně se nezranit a nedostat zbytečné branky. Mladí Sršni ovšem dál chtěli zápisy do listiny střelců. Ve čtyřicáté páté minutě naservíroval Jan Tvrdík kotouč Matouši Jelínkovi ke vstřelení hattricku. Ten neodmítl a odvezl si z ledu čepici. Osm minut před koncem Aleš Sádlo dostal puk za čáru po střele Charváta a spokojené publikum žádalo deset. Skóre se však již nepohnulo.
S tříbodovým ziskem a hrou týmu byl trenér Sršňů spokojen a vyzdvihl především výkon oslabené obrany. Čtvrté kolo soutěže Sršni odehrají v neděli 19. října na ledě Sedlčan.

Branky Sršňů: Jelínek (Jan Tvrdík, Švejda), Janota (Rudolfský, Švejda), Jelínek (Tvrdík II.). Charvát (Jirek), Pipek (Krejza), Vaněk (Rudolfský), Rudolfský (Janota), Jelínek (Jan Tvrdík), Sádlo (Charvát)

Sestava:  Hermann (Myřátský) – Vaněk, Krejza, Švejda, Tvrdík II, Charvát, Rudolfský, Jirek, Janota, Tvrdík I., Jelínek, Hetfleisch, Tvrdík Jan, Sádlo, Pipek

Vyloučení: 12/17