Vstup do aktuálního ročníku krajské soutěže mužů v ledním hokeji vyšel kutnohorským hokejistům na výbornou. Tým trenéra Františka Coubala přivítal na domácím ledě mužstvo HC Cvočkaři Hořovice. Sršni nezaváhali a připsali si první vítězství, když soupeře deklasovali patnácti góly.

.

Sršni Kutná Hora – Cvočkaři Hořovice  15 : 3 (4:0, 6:1, 5:2)

V prvním kole krajské soutěže hostili Sršni na svém ledě tým Hořovic. Soupeře, který nás již několikrát dokázal potrápit, nechtěl František Coubal podcenit. Kromě zranění obránců Čejky a Richtera se největší komplikací jevil post brankáře. Řešením byla výpomoc juniora Michala Kurky, který je ve skvělé formě (ve dvou posledních zápasech 0 branek). Obranu doplnil Martin Pálek.
Kromě soupeře Sršni přivítali na kutnohorském ledě vzácného hosta. Úvodní čestnou buly utkání vhodil starosta města RNDr. Ivo Šanc, CSc., který se pochvalně se vyjádřil k práci funkcionářů klubu při obrodě mládežnického hokeje a mužům popřál úspěch v jejich snaze vybojovat postup do vyšší soutěže.
Od prvních minut bylo zřejmé, kdo bude dnes aktivnějším týmem. Sršni zatlačili Hořovické do defenzivy a první branka byla otázkou času. Rychlostně lepší domácí tým dělal soupeřům problémy, které přinesly fauly a vyloučení. Hosté odolávali jedenáct minut a ve dvanácté v přesilovce otevřel skóre Janota z Rudolfského přihrávky. Poté se prosadil nejmladší útok bratří Tvrdíků s Matoušem Jelínkem. Jiří Tvrdík I. po předchozí tyči vsítil druhý gól. Do první sirény se do střeleckých statistik zapsal ještě Charvát a Jan Tvrdík.
Stav 4:0 a pocit marnosti hostí do druhé třetiny přinesl jejich frustraci a nečistou hru. Po dalších trefách do Hořovické sítě od Pipka, Jiřího Tvrdíka I. a Sádla hosté vyměnili brankáře. To však domácím střelcům neubralo na produktivitě Jiří Tvrdík I. dal svůj třetí gól, odvezl si z ledu vhozené čepice a ještě neměl dost. Charvát rozsvítil na tabuli 9:0 a hostující Martin Votava neunesl situaci. Zbytečným vražením na hrazení a následnou bitkou si vykoledoval trest ve hře a předčasnou sprchu. Do druhé sirény se povedlo hostům z nařízeného trestného střílení za podražení překonat Michala Kurku. Desátou branku Sršňů k radosti spoluhráčů vstřelil Vaněk.
Do třetí třetiny za stavu 10:1 hosté vstoupili již smířeni s debaklem a hra se uklidnila. Nejprve Rudolfský a Jelínek navýšili účet hostí. Těm se podařilo snížit na 12:2 a zase byli na řadě domácí. Sedm minut před koncem se trefil podruhé Sádlo a dnes nejproduktivnější kanonýr Jiří Tvrdík I. dal svou čtvrtou branku. Hořovičtí se však ještě jednou prosadili ze samostatného úniku třetí brankou v domácí síti. Poslední zápis však patřil Lukáši Rudolfskému, který zkompletoval svůj hattrick. Statistika střelby vyzněla pro domácí v poměru 55/15.
Rozjezd soutěže tedy Sršňům vyšel na jedničku. Trenér hráče pochválil s upozorněním, že těžší chvilky teprve přijdou. Další kolo mají Sršni volno (lichý počet účastníků) a to třetí hrají opět doma v neděli  12.10. proti novému neznámému soupeři SK Velc Žilina od 17:30.

Branky Sršňů: Janota (Rudolfský), Jiří Tvrdík I. (Jelínek), Charvát (Sádlo), Jan Tvrdík (Jelínek), Pipek (Janota), Jiří Tvrdík I. (Jan Tvrdík), Sádlo (Jiří Tvrdík II.), Jiří Tvrdík I. (Švejda, Jan Tvrdík), Charvát (Siváček), Vaněk (Rudolfský), Rudolfský (Janota, Vaněk), Jelínek (Jiří Tvrdík I., Jan Tvrdík), Sádlo (Hetfleisch, Charvát), Jiří Tvrdík I. (Jelínek), Rudolfský (Siváček, Pipek)

Sestava: Kurka (Balham) – Vaněk, Krištof, Tvrdík Jiří II., Krejza, Švejda, Pálek, Rudolfský, Janota, Pipek, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Jelínek, Hetfleisch, Sádlo, Siváček, Charvát

Vyloučení: 12/16