Obrazem: Přípravy na dnešní premiéru videomappingu začaly ve čtvrtek v noci

Kdo se vydal ve čtvrtek po deváté hodině večerní na procházku ke kutnohorskému chrámu svaté Barbory mohl náhlednout „do kuchyně“ autorů videomappingu s názvem Spectrum, který bude mít premiéru již dnes večer. Členové uskupení The Macula finišovali s přípravami. ………………………………………………

Premiéra originální projekce s názvem Spectrum se odehraje na průčelí chrámu v pátek 25. a v sobotu 26. dubna. Promítat se bude po setmění, od 21. hodin až do půlnoci, vždy v zhruba 15-ti minutových intervalech. V sobotu navíc projekce naváže na tradiční Probouzení Kutné Hory.
„Spectrum (z latiny, obraz, jako instance něčeho viděného) alegoricky analyzuje senzaci samotného obrazu a okamžik, který umožňuje proces inovace. Zaměřuje se na projev virtuálního světa v určeném fyzickém prostoru. Stříbro, jeden ze symbolů Kutné Hory, jehož základní vlastností je odrážet světlo a ve vyleštěném stavu zrcadlit skutečnost, nám poskytuje ideální možnost propojení s chrámem Svaté Barbory, dalším symbolem tohoto města. Výsledkem této syntézy je abstraktní grafické pojetí stříbra, jeho forem i jeho cesta časem,“ popisují svůj projekt sami tvůrci.

Pro pořádek upozorňuji, že na fotografiích v galerii jsou pouze přípravné práce, s výjimkou posledních pěti snímků, ty jsou už malou ochutnávkou toho, co vás čeká dnes večer!

(jok)
.

no images were found

.