Obrazem: Simeon Soul Charger? Hodně vysoko nastavená laťka!

Kapela Simeon Soul Charger, Aaron Brooks, Joe Kidd, Rick Phillips a Spider Monkey uchvátila posluchače v České 1. Muzikanti z Akronu v Ohiu představili průřez svojí dosavadní tvorbou, počínaje úvodní Sitting on the Rainbow, která se objevila na eponymním EP z roku 2009, a konče například svižnou hitovkou Cain z aktuálního singlu Cain & Able. ………………………………

Skvělá interpretace, ať už vlastních skladeb či třeba přidávané floydovské klasiky Comfortably Numb, vynikající aranže a uchu lahodící vokály byly dost možná tím nejlepším co prozatím dramaturgie klubu pod taktovkou baskytaristy Wilco Versteega nabídla. A že těch dobrých koncertů už za necelý rok bylo hezkých pár. Simeon Soul Charger jsou ovšem jedineční a pomyslnou laťku kvality nasadili ve čtvrtek večer hodně vysoko.

SIMEON SOUL CHARGER
 
vznikli v roce 2008 v Akronu v Ohiu a řadí se mezi kapely nové generace Woodstocku. Jejich hudbu lze charakterizovat jako směs progresivního rocku, folku a blues sedmdesátých let v novém kabátě. Po vydání prvního CD, které získalo kultovní status, následovalo měsíční turné po USA, na jehož základě byli pozváni ke koncertům do Evropy. V roce 2011 našli evropský domov na statku v malé vesnici nedaleko Mnichova, odkud vyjíždí ke koncertům po Německu i okolních státech. Čtveřice muzikantů si za šest let existence získala uznání nejen fanoušků, ale i odborné veřejnosti. Na letošní rok je plánováno vydání třetího studiového alba, po evropském turné bude následovat velké turné napříč severní Amerikou.
.

no images were found

 

.