Kutnohorští hokejisté vstoupili do nové sezóny Krajské soutěže mužů Středočeského kraje tím nejlepším možným způsobem. Na domácím ledě si Sršni v neděli 4. října poradili s neratovickým Buldoky a po vítězství 7:2 si připsali na své konto první tři body.

.
SK Sršni Kutná Hora – HC Buldoci Neratovice 7:2 (1:0 3:1 3:1)

Jelikož měli první kolo krajské soutěže Sršni volno, série mistrovských zápasů jim začala v neděli 4. října domácím soubojem s Buldoky z Neratovic. Kvalitní soupeř, tým Martina Chabady, sliboval zajímavou bitvu o první body. Utkání přišel zahájit a Sršně podpořit vhozením čestného buly starosta města pan Martin Starý.
Již úvodní minuty naznačily, že bude na co koukat a získat body nebude jednoduché. Hra se vyznačovala tvrdostí a snahou z obou stran nechybovat. Vyrovnaná třetina celkem chudá na střely (4:5) se lépe povedla Sršňům. Minutu před první sirénou Rudolfský našel zpoza brány Javůrka, který otevřel skóre.
Druhá třetina se začala lépe vyvíjet pro hosty. Fauly Sršňů dávaly Buldokům výhodu a v šesté minutě vyrovnali. Aleš Sádlo ovšem povedenou střelou z kruhu vrátil Sršňům vedení a povzbudil svůj tým. Poté začal úřadovat ostřílený obránce Čejka. Nejprve zužitkoval nahrávku J. Tvrdíka I. a na další branku nahrál Pipkovi. Do druhé sirény se stav nezměnil a třígólový náskok byl uklidňující.
Ve třetí části se Buldokům povedlo podruhé překonat spolehlivého Hermanna v kutnohorské bráně a hosté se chtěli dostat na kontakt. Čejka byl ovšem proti a střelou od modré vrátil Sršňům třígólový náskok. Tři minuty před koncem Sršně potěšil krásnou samostatnou akcí zakončenou gólem Jiří Tvrdík I. a hosté věděli, že dnes body neodvezou. Zbytečným faulem na Rudolfského si asi chtěl neratovický Veselý zlepšit náladu, ovšem dostal na cestu naloženo od Pipka v pěstním souboji. Tečku utkání udělal minutu před koncem opět Jiří Tvrdík I., když proměnil nahrávku Jelínka a rozsvítil na tabuli sedmičku.
Trenérský souboj Bednář – Chabada vyhrál tedy Stanislav Bednář, který svému týmu zatleskal a byl spokojen s úspěšným vstupem do soutěže. Příští utkání odehrají Sršni v neděli 11. října venku proti Hořovicím.

Hynek Macháček, SK Sršni Kutná Hora
.

Branky Sršňů: Javůrek (Rudolfský), Sádlo, Čejka (Tvrdík I.), Pipek (Čejka), Čejka, Tvrdík I., Tvrdík I. (Jelínek)

Sestava: Hermann (Březina) – Vaněk, Čejka, Tvrdík II., Siváček, Švejda, L. Šváb, Rudolfský, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Andrle, Hynek, Sádlo, (M.Šváb)

Vyloučení: 10/9   Střely na bránu: 21/19