Také ve čtvrtém zápase aktuálního ročníku krajské krajské soutěže mužů v ledním hokeji si kutnohorští Sršni otevřeli na domácím ledě střelnici. Tentokrát to odneslo mužstvo TJ Božetice, Jihočeši si odvezli z města stříbra výprask 9:2.

.
.
Sršni se po čtvrtém odehraném zápase usadili na čele tabulky s dvanácti body a impozantním celkovým skóre 41:8.

SK Sršni – TJ Božetice  9:2  (4:0, 4:0, 1:2)
V pátém kole přivítali Sršni na svém ledě dalšího nováčka soutěže tým Božetic. Rodinné důvody znemožnily F. Coubalovi účast a tak se jako dočasný kormidelník Sršňů představil M. Pekař. Problémy se sestavou již pominuly a do utkání se zapojili uzdravení obránci Tvrdík II., Krejza a Krištof. I když si Sršni na tohoto soupeře věřili, nechtěli rozhodně nic podcenit. Božetice naopak neměly co ztratit a chtěly podruhé vyhrát. Utkání od začátku lépe vycházelo domácím, když za šestadvacet odehraných vteřin Rudolfský po Janotově přihrávce skóroval. Sršni byli hokejovějším týmem a vynutili si převahu, která přinášela v téměř pravidelných intervalech branky v síti Božetic. Nejprve Vaněk využil první přesilovku, Andrle měl rychlé ruce v závaru a těsně před sirénou rozvlnil síť Janota.
Druhá třetina se odvíjela podobně jako ta první. Hosté stažení v obraně nechtěli dát Sršňům prostor pro kombinace. To ovšem bravurně vyřešil Jan Tvrdík, který obkroužil obraný val a střelou po ledě doprostřed brány překvapil všechny a skóroval. Rudolfský o dvě minuty později využil nahrávku Pipka a navýšil vedení na 6:0. V polovině utkání Janota, Jelínek a zakončující Jan Tvrdík rozebrali obranu Božetic a poslední branku druhé třetiny vstřelil Charvát, kterého k brejku vyzval přesným pasem Meloun. Frustrovaní soupeři začali v soubojích zvedat ruce příliš vysoko a Janotovi způsobili zranění v obličeji. Bohužel rozhodčí tyto zákroky nechávaly v klidu.
8:0 svítilo na tabuli při zahájení třetí třetiny. Z boje odstoupili dva zranění jmenovci Jiří Tvrdík obránce a Jiří Tvrdík útočník. Jelikož už bylo o vítězi rozhodnuto a nikdo neměl zájem o další újmu na zdraví, jen se dohrávalo. Nejprve hosté poprvé skórovali kuriózní brankou, když nahazovaný puk prudce změnil směr při dopadu před Denise Hermanna. Osm minut před poslední sirénou Rudolfský naservíroval puk obránci Krejzovi, který skóroval tvrdou přesnou střelou. I když žádaná desátá branka, ke které měl Charvát velice blízko nepadla a naopak hosté v přečíslení snížili podruhé, tři body a radost z vítězství jsou v Kutné Hoře. Příští utkání Sršni přivítají na svém ledě známého soupeře, kvalitní tým Spartaku Příbram. Utkání začíná v sobotu 1.11.2014 od 17:00.