Obrazem: V přípravném přátelském zápase s HC Poděbrady Sršni podlehli

V neděli 29. prosince si kutnohorští hokejisté pozvali na domácí led účastníka Krajské ligy v ledním hokeji, HC Poděbrady. S týmem hrajícím vyšší soutěž prohráli 3:6. V utkání hraném v přátelském duchu, s minimem faulů, měli Sršni problém hlavně s proměňováním šancí. …………………………………………………………………..

Sršni Kutná Hora – HC Poděbrady 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)

Přestávku krajské soutěže využili muži k sehrání přátelského utkání. V poslední prosincovou neděli hostili na svém ledě tým z krajské ligy HC Poděbrady. Tým Sršňů bez několika hráčů, kteří vyměnili brusle za lyže (nebo museli do práce) si chtěl prověřit svou hru s kvalitním soupeřem před nadcházejícím bojem o postup do nadstavby.  V sestavě bylo také pět juniorů, pro které to byla vítaná zkušenost.
První třetina byla hraná ve vysokém tempu se spoustou šancí na obou stranách. Sršni se v ní dopustili několika osobních chyb, které zkušený soupeř trestal. V deváté a třinácté minutě si poděbradští zajistili vedení. Sršni se poprvé prosadili ve čtrnácté minutě, když Čejkovu nahrávku zužitkoval Charvát. První přesilovou hru v utkání hráli domácí o minutu později. Nastřelené nohy poděbradského útočníka založily brejk hostí a Šimon Balham potřetí lovil puk ze sítě.
Druhou třetinu začali Sršni parádně. Rudolfský v závaru před bránou vydoloval puk a snížil na 3:2. Nakopnutí Sršni zatlačili soupeře do defenzivy a vypracovali si mnoho brankových příležitostí. Soupeře deset minut téměř nepustili na svou polovinu. Skvělý Jakub Král v bráně hostí však čaroval a Sršňům všechno pochytal. Jak už to bývá, když nedáš tak dostaneš, z nenápadné akce hosté sedm minut před druhou sirénou navýšili své vedení. Do brány Sršňů nastoupil sbírat zkušenosti mladík Michal Kůrka.
Úvod třetí třetiny vyšel naopak hostům. V její druhé minutě nahrávka do tandemu s rychlou střelou po ledě rozsvítila č. 5 na kontě Sršňů a o dvě minuty později tvrdá střela z kruhu k tyči šestku. I když se ještě Sršni snažili o korekci výsledku v klidu hrající soupeř si výsledek pohlídal. Až v samém závěru se pohlednou akcí blýskl Siváček, když se šikovně zbavil obránce a přesnou střelou z mezikruží uzavřel skóre.
I když výsledek především zásluhou skvělého výkonu poděbradského brankaře vyzněl jednoznačně pro hosty, byl trenér Sršňů s předvedenou hrou svých svěřenců spokojen a utkání splnilo svůj účel.

První mistrovský zápas v roce 2014 odehrají Sršni na domácím ledě proti Spartaku Příbram v neděli  12. ledna od 17:30.

Branky Sršňů: Charvát (Čejka), Rudolfský, Siváček

Sestava: Balham, Kůrka – Čejka, Vaněk, Švejda, Krejza, Pálek, L.Krištof, Meloun, Rudolfský, Charvát, Hetfleisch, Siváček, Kaiser, M. Jelínek, Sádlo, Hynek   trenér: F. Coubal

Vyloučení: 2/3

Hynek Macháček, SK Sršni Kutná Hora

.

no images were found

 

.