PROGRAM MĚSTSKÉHO TYLOVA DIVADLA NA BŘEZEN 2017

Divadlo má charakter moderní funkcionalistické budovy, velmi dobře architektonicky i technicky řešené, která se nachází v centru města. Hlediště divadla má kapacitu 507 míst, z toho 6 bezbariérových. Kromě hlavního sálu, má divadlo menší sál – tzv. bývalou Loutkovou scénu, která byla v minulosti využívána místním loutkářským souborem. V roce 2015 proběhla její rozsáhlá rekonstrukce a z Loutkové scény se stala scéna Malá, která má kapacitu 95 míst.

VELKÁ SCÉNA

2. 3. | 19:00 hod. ROŠÁDA / JAKUB NVOTA. Divadelní spolek Frída, Brno. Laura žije se svým manželem Viktorem ve šťastném vztahu. Viktor má dobrou práci, vždy se o všechno postará, ale poslední dny se začíná chovat divně… Hrají: Martin Trnavský, Bára Munzarová, Radim Novák, Marika Procházková. Režie: Jakub Nvota. Vstupné: 260 Kč.

5. 3. | 15:00 hod. O STRAŠNĚ LÍNÉM HONZOVI. Divadlo Andromeda, Praha. V českých pohádkách vystupuje mnoho Honzů. Jsou hloupí i chytří, stateční i zbabělí. No a ten náš je líný jako stará čepice. Je tak líný, že za žádných okolností nechce slézt z pece. Přestože mu sudička předpověděla, že zabije draka a dostane princeznu za ženu, nechce se z pece hnout. A tak musí král přitáhnout draka až do chalupy, aby ho Honza zabil. Pak už zbývá ho jenom přemluvit, aby šel na námluvy. Vstupné: 70 Kč.

11. 3. | 16:00 hod. PÍSKOMIL SE VRACÍ. Koncert hudební skupiny pro děti. Na poli rodinné zábavy není kapela nováčkem. Autoři písniček se od roku 2007 podíleli na repertoáru i živých koncertech projektu Kašpárek v rohlíku. V roce 2012 založili kapelu Pískomil se vrací a nahráli první album nazvané „A kdy už tam budem?“. Od té doby Pískomil brázdí pódia od Aše k Bohumínu a odehraje ročně až 100 koncertů. Vstupné: 100 Kč.

12. 3. | 19:00 hod. BOSÉ NOHY V PARKU / NEIL SIMONE. Divadelní agentura Harlekýn, Praha. Romantická komedie nejen o lásce. Skvělá podívaná na první trable novomanželů, kde to vtipem a nadhledem správně jiskří, ať už se hádají či milují. Hrají: Veronika Freimanová, Anna Linhartová, Rudolf Hrušínský, Radúz Mácha. Režie: Kateřina Iváková. Představení na předplatné. Zbylé vstupenky zakoupíte v pokladně Tylova divadla nebo v Informačním centru na Palackého náměstí. Vstupné: 320, 290, 190 Kč.

18. 3. | 19:00 hod. PANSTVÍ PANA NORISE 2 / PAVEL JACELÍN, LUCIE KADLEČKOVÁ. Tylova herecká škola, Kutná Hora. Komedie o opuštěném panství, kde zůstalo služebnictvo a kočka i po smrti majitele. Po roce se tam opět vracejí dědičky Krindy a Pindy i s Fricem a pošťákem Ondrou. A záhad a nečekaných zápletek přibývá… Hrají: Tomáš Vinduška, Jiří Brzobohatý, Kristýna Zemanová, Pavel Kubelka, Kristýna Zinková, Ondřej Krejčík a Václav Veselý. Organizační spolupráce: Věra Beňová. Režie: Václav Veselý. Vstupné: 120 Kč.

19. 3. | 15:00 hod. KÁŤA A ŠKUBÁNEK. Divadlo D5, Praha. V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek. Od začátku, kdy Káťa objeví v kočárku, kam si uložila čokoládové vajíčko s přáním, aby se jí něco na jaře vylíhlo, malého psa, jsou ti dva nerozlučnými kamarády… Vstupné: 75 Kč.

24. 3. | 19:00 hod. S TVOJÍ DCEROU NE / ANTONÍN PROCHÁZKA. Divadelní spolek Tyl, Kutná Hora. Příběh dvou docela obyčejných manželských párů, snažících se předejít možné manželské krizi. Způsobí nejprve lehkou zápletku, postupně však doslova gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru… Hrají: Eva Bicanová, Petra Klailová, Václav Veselý, Martin Betuštiak, Ota Fiala, Renata Vindušková a Martin Čerych. Režie: Ota Fiala. Vstupné: 120, 80 Kč.

28. 3. | 19:00 hod. POPRASK NA LAGUNĚ / CARLO GOLDONI. Studio Dva divadlo, Praha. Temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Commedia al dente, piccante, furiosa! Hrají: Bohumil Klepl, Eva Holubová, Jana Stryková / Anna Fixová, Jana Krausová, Kristýna Fuitová Nováková, Kryštof Hádek, Michal Slaný, Roman Štabrňák / Milan Ligač, Marika Šoposká, Jan Meduna / Václav Jílek, Petr Pěknic, Mojmír Maděrič / Václav Jílek, Jiří Ployhar. Překlad: Jaroslav Pokorný. Režie: Milan Schejbal. Vstupné: 370 Kč.

.MALÁ SCÉNA

15. 3. | 18:00 hod. TALKSHOW. Zuzana Bubílková, první dáma české politické satiry a italský zpěvák Andrea Andrei. Umělecká agentura Gardes, Žatec. Zveme vás na večer plný humoru a krásné italské hudby. Těšit se můžete na vtipné historky, postřehy, vzpomínky a příběhy z hereckého, spisovatelského i osobního života. Veselé povídání doplní italský zpěvák Andrea Andrei řadou známých tanečních hitů a autorských skladeb v klubovém provedení. Vstupné: 150 Kč.

26. 3. | 16:00 hod. VYPRÁVĚNÍ STARÉHO VLKA ANEB PRAVDA O KARKULCE. Divadelní společnost Koňmo, Hosín. Karkulka se jmenovala právě podle té čepičky. Nebyla tedy čepička podle holčičky, ale holčička podle čepičky! Milé dětičky… Zeptal se snad někdy někdo starého vlka, jak to tenkrát opravdu bylo? Kdo tedy vlastně co sežral a kdo že je skutečný hrdina? A není nakonec notoricky známá verze pohádky pouhou pomluvou? Představení kombinující hru s marionetami, činohrou a živě provedenými písničkami je určeno dětem od 4 let i jejich rodičům. Vstupné: 80 Kč.

Změna programu vyhrazena!

www.divadlo-kutnahora.cz