Burza knih v Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře

Warning: Illegal string offset 'width' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29 Warning: Illegal string offset 'height' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29

S mimořádným zájmem ze strany veřejnosti se setkala I. burza knih pořádaná v sobotu 11. října v rámci 18. ročníku Týdne knihoven na Hrádku. Své knihy nabízeli předem přihlášení prodejci a nechyběla ani nabídka vyřazených publikací z muzejní knihovny.

.
.
Zájem o knížky byl nebývalý. Burzu si nenechali ujít jak dospělí čtenáři, tak i děti. Velkou rychlostí mizely také knihy tzv. Kutnohorika nabízené z muzejní knihovny. Spokojenost byla i v řadách ostatních prodejců, kteří se již těší na další ročník. Akci navštívil dokonce i zástupce Krajského úřadu Zdeněk Štefek, radní pro oblast kultury a památkové péče, který si s radostí také zakoupil několik knih, mezi nimiž nechyběly knížky Vladislava Vančury.
Jako doprovodný prvek byla pro návštěvníky připravena výstava dobového tisku z 1. světové války. Po celý den na Hrádku vládla velmi příjemná atmosféra. Burzu knih si nenechalo ujít více než 200 návštěvníků.

Kateřina Vavrušková, ČMS

.

Burza knih
Foto: Eva Entlerová