Červenec 2013 v Českém muzeu stříbra v Kutné Hoře

Po celý měsíc si můžete prohlédnout stálé expozice na Hrádku, v Kamenném a Tylově památníku spolu se sezónními výstavami. Na Hrádku si v letních měsících můžete prohlédnout výstavu s názvem „Menší hra (2), kde své kresby, grafiky představí hned několik výtvarníků: Daniel Gawlik, Dalibor Lukáš  a Rumjana Najdenova. …………………………………..

V červenci si nenechte ujít nový cyklus výstav, který bude zahájen v Tylově domě a ponese název „Mladí sběratelé“. V rámci tohoto cyklu představí své sbírky žáci, studenti K. Hory a nejen to, ale na okamžik se promění v muzejníka či kurátora. Touto zábavnou formou chceme mladé generaci přiblížit práci v muzeu, ale dát jim i možnost seberealizace. Pro letošní rok muzeum propůjčilo své prostory absolventce Církevního gymnázia Kutná Hora – Marii Králové, která představí svou sbírku „Korida – býčí zápasy“.

Dále se s námi můžete těšit na nové komentované prohlídky středověkého sklepení v Kamenném domě, které budou probíhat v rámci Kutnohorského léta každé úterý v 15 hodin. Tajuplným sklepením Vás provedou průvodci v dobových kostýmech a představí Vám expozici s názvem: Lapidárium: Umění kameníků středověké Kutné Hory.  V Kamenném domě  si nenechte ujít ani prohlídku nové expozice „Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století“, která byla otevřena v květnu. V mázhausu Kamenného domu si nadále můžete prohlédnout celoroční výstavu „Pivovary na Kutnohorsku“, která představí nejen zaniklé pivovary, ale i ty současné jako je například pivovar Kácov.  Prohlídku můžete příjemně ukončit ochutnávkou Kácovského ležáku.


HRÁDEK:

Červenec otevřeno Út – Ne 10.00 – 18.00

Prohlídky stálé expozice:

1. okruh „Město stříbra“:geologický vývoj kutnohorského regionu a s historie Kutné Hory.  Vstupné:  plné 70,- Kč,  děti, studenti, senioři 40,- Kč.

Prohlídka s průvodcem trvá 1 hodinu.

Vstupné zahrnuje i  návštěvu právě probíhajících výstav ve výstavních sálech Hrádku.

2. okruh – Cesta stříbra (sklepní prostory Hrádku, parcely kolem Hrádku – velký těžní stroj –  trejv, autentické středověké důlní dílo, havířská osada s hutí, Verk– mincovna):

Prohlídka je omezena počtem max. 25 osob v jedné skupině, proto je nutná rezervace. Návštěva středověkého dolu není vhodná pro osoby trpící klaustrofobií, zdravotně postižené, kardiaky a těhotné ženy. Děti v doprovodu rodičů mají vstup povolen od 7 let, hromadné  dětské výpravy až od 10 let.

Prohlídka 2. okruhu ,, Cesta stříbra“ s průvodcem trvá 1,5 hodiny.

Vstupné:  dospělí 120,- Kč,  děti, studenti, senioři 80,- Kč.

Vstupné zahrnuje i  návštěvu právě probíhající výstavy ve výstavní síni Hrádku, Za zvýhodněnou cenu je možné navštívit oba okruhy společně: dospělí 140,- Kč, děti, studenti, senioři  90,- Kč.

Prohlídka s průvodcem trvá 2,5 hodiny.

Za rezervaci  prohlídkového  času pro 1 skupinu  (max. 25 osob) je účtován manipulační poplatek  ve výši 50,- Kč.

Poskytuje-li průvodce cizojazyčný výklad, je k  základnímu vstupnému pro osobu  účtován poplatek  20,- Kč.

Každý pátek v 10.00 Vás srdečně zveme k prohlídce středověkého stříbrného dolu v rámci Kutnohorského léta !

 

Výstava

9. – 31.7. Menší hra (2), kresby, grafiky – Daniel Gawlik, Dalibor Lukáš, Rumjana Najdenova

KAMENNÝ DŮM

Červenec otevřeno Út – Ne 10.00 – 18.00

Prohlídky stálých expozic:

I. „Královské horní město – měšťanská kultura a život v 17. – 19. století“ + nová část expozice „Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století“ a  II. expozice „Lapidárium: Umění kameníků středověké Kutné Hory“, které představuje unikátní soubor kamenných plastik a architektonických článků z nejvýznamnějších kutnohorských památek města. Prohlídka expozice je spojena s právě probíhající sezónní výstavou.

Vstupné: I. okruh: plné 50,- Kč, snížené  30,- Kč,  II. okruh plné 40,- ; snížené 20,- Kč

Poskytuje-li průvodce cizojazyčný výklad, je k  základnímu vstupnému pro osobu  účtován poplatek  10,- Kč.

Celoroční výstava

1. 4. – 30. 11. – „Pivovary na Kutnohorsku“ Výstava představuje zdejší intenzivní rozvoj pivovarnictví od 19. do poloviny 20. století.  Výstavu interaktivní program: „Putování za zlatým mokem“. Vstupné na výstavu: plné 10,- Kč, snížené 5,- Kč

Každé úterý v 15.00 – komentované kostýmované prohlídky v rámci Kutnohorského léta

Během léta se můžete těšit na nové komentované prohlídky středověkého sklepení v Kamenném domě, které budou probíhat v rámci Kutnohorského léta každé úterý v 15 hodin. Tajuplným sklepením Vás provedou průvodci v dobových kostýmech a představí Vám expozici s názvem: Lapidárium: Umění kameníků středověké Kutné Hory.

 

TYLŮV DŮM

Červenec –otevřeno Út- So 10.00 – 16.00

Prohlídky stálých expozic:

Stálá expozice „Život a dílo J.K.Tyla“  a 2. stálá expozice – „Kutnohorské podzemí a jeho průzkum“, která seznamuje s nejdůležitějšími objevy speologického průzkumu Kutné Hory v posledních dvou desetiletích.

Vstupné – expozice:  dospělí: 10,- Kč,   děti, studenti, senioři: 5,- Kč

Vstupné – expozice a sezónní výstava:  dospělí 20,- Kč,   děti, senioři 10,- Kč

 

Výstava

9.7. – 31. 8. – Nový cyklus výstav „Mladí sběratelé“ – „Korida – býčí zápasy ve sbírce Marie Králové“.

Vstupné na výstavu: plné 10,- Kč, snížené 5,- Kč

 Na Vaši návštěvu se těší pracovníci Českého muzea stříbra.

 Mgr.Kateřina Vavrušková, ČMS Kutná Hora

 

ČMS

 

.