Kutnohorský Kulturní Kalendář – březen 2013

Nabídka kulturních akcí v Kutné Hoře na měsíc březen. Neseďte doma, pojďte na výstavu, do divadla, do kina, na koncert! Nabídek je poměrně dost a bylo by škoda jich nevyužít. A kdyby ani to ne, prostě se oblečte do večerních šatů a běžte si zatančit na některý z plesů v kutnohorském Lorci. Zkrátka, bavte se trochu!

 

Městské Tylovo divadlo

1. 3. | 10:00 a 19:00 hod.
DON QUIJOTE DE LA ANCHA, Divadlo Klauniky

Didaktická klaunikyáda na motivy románu Miguela Cervantese Saavedry uchopená dle vzoru velkého českého emigranta Jana Ámose Komenského. Před diváky předstupují 2,38 m vysoký profesor španělského jazyka a literatury a 120ti kilogramová Ancha pracující jako vychovatelka na kominickém internátě. Se skupinou španělštinářů se ujímají nelehkého úkolu: co nejlépe ztvárnit příběh důmyslného rytíře Dona Quijota. Představení, které velmi humornou formou vychází z klasického díla světové literatury a aktivně diváka zapojuje do děje. V hlavní roli: přední světový chůdoherec Lenoire Montain. Dopolední představení pro 2. st. ZŠ a SŠ, večerní představení pro veřejnost.

Vstupné: 60,- Kč pro školy, 150,- Kč pro veřejnost

10. 3. | 15:00 hod.

DĚTSKÁ DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA: NA KOUZELNÉM PALOUČKU, Loutkové divadlo Loudadlo

Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na pohádkové rybičky a proletíme se s papírovými draky široko-daleko. Hosté pořadu JŮ a HELE. V představení se střídají komické dialogy, písničky, pohádky a soutěže, kterých se děti sami účastní. Ani ostatní nezůstávají pouze diváky, ale naučí se s námi zpívat naši pohádkovou písničku. Hrají: Peter Ďurica, Ernest Vaľko, Gabriela Píchová a Pavel Číčel

Vstupné: 50,- Kč

11. 3. | 19:00 hod.

KONCERT: ROMANO STILO

Strhující rytmus plný vášně, virtuosity a temperamentu. Takový lze očekávat zážitek z koncertu cikánské cimbálové kapely houslového virtuosa Pavla Šporcla  – ROMANO STILO, s kterým odehráli více než tři stovky do posledního místa vyprodaných koncertů doma i v zahraničí. Nenechte si ujít tento unikátní koncert, na kterém nebude chybět Šavlový tanec, Montiho Čardáš nebo dokonce i známé čtyřruční cimbálové sólo!

Vstupné: 250,- Kč, 230,- Kč, 150,- Kč

15. 3. | 8:30 a 10:00 hod.

POVÍDEJME SI, DĚTI…, Hudební divadlo dětem

Tři minimuzikály na motivy pohádek Josefa Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort). Netradiční podání Čapkových pohádek s veselými písničkami, které se děti během představení naučí, a samy se stanou také spolutvůrci jedné ze známých pohádek. Nejoblíbenější představení pro mladší děti, dobře se však pobaví i dospělí diváci. Školní pořad.

Účinkují: Michaela Novozámská, Tomáš Krečmer / Jan Pouchlý

15. 3. | 19:00 hod.

BYLO NÁS PĚT – KAREL POLÁČEK, Klicperovo divadlo, Hradec Králové

Dobrodružství nezapomenutelných dětských hrdinů, jimž vévodí Péťa Bajza, nás přivedou nejenom do malebného východočeského městečka, ale i na dvůr indického Maharadži. Kromě ústřední pětice kamarádů se můžeme samozřejmě těšit i na Rampepurdu, Evičku z cukrárny (v obsazení kutnohorské rodačky Pavlíny Štorkové), Otakárka Soumara, nebo strýce a tetu Vařekovy. Atmosféru předválečných let podpoří dobové šlágry v živém podání výjimečně muzikálního hereckého souboru. Hrají: Pavlína Štorková, František Staněk, Miroslav Zavičár, Jakub Tvrdík, David Smečka, Ondřej Malý a další. Představení na předplatné, ostatní vstupenky lze zakoupit v pokladně MTD.

Vstupné: 290,- Kč, 280,- Kč, 150,- Kč

21. 3. | 7:30 hod.

OBLASTNÍ SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKA DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ, Dům dětí a mládeže, Kutná Hora

Přehlídky se mohou zúčastnit jednotlivci ze základních škol, nižších stupňů gymnázií, základních uměleckých škol, domů dětí a mládeže a jiných institucí.

24. 3. | 15:00 hod.

DĚTSKÁ DIVADELNÍ PŘEHLÍDKA: PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU, Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

Adaptace klasické pohádkové předlohy. Na jevišti ožívají loutky – princezna Lada, Král, Kuchtík a samozřejmě nesmí chybět princ. Loutky a herečka se stávají součástí podivuhodné hry, do které se zapojují tradičně i malí diváci. Hraje: Eva Hrušková.

Vstupné: 50,- Kč

27. 3. | 19:00 hod.

KONCERT: VĚRA ŠPINAROVÁ

Věra Špinarová vyráží na své druhé samostatné turné s názvem Věra Špinarová & Adam Pavlík band tour 2013. Během měsíců březen a duben odehraje celkem 14 koncertů po celé ČR. Jako hosty si pozvala smyčcové kvarteto Janáčkovy filharmonie a skvělého hudebníka a muzikanta Petra Bende. Na koncertech zazní jak největší hity této populární zpěvačky, tak zcela nové písně v novém podání.

Vstupné: 430,- Kč, 380,- Kč, 360,- Kč

29. 3. | 19:00 hod.

Jubilejní sezóna: KLÍČE NA NEDĚLI – ANTONÍN PROCHÁZKA, Ochotnický spolek Tyl, Kutná Hora

Divadelní retrokomedie. Jak dokáže zamotat život jeden velmi nepovedený mejdan. Výměna manželů z recese jen na víkend strhne lavinu nepředvídaných situací: ze Švýcarska přijede bohatá tetička, na oběd přijde nepříjemná tchýně, podvedený manžel přijde potrestat nevěru své ženy, manželka vlivného funkcionáře přijde zachraňovat svou propadající dceru. Vrší se trapasy a nedorozumění. A kolotoč potíží se roztáčí… Hrají: Zuzana Trnková, Václav Veselý, Iva Pilcerová, Otakar Fiala, Eva Bicanová, Blanka Procházková, Ivana Pečimuthová, Lucie Mrňáková, Michal Smrkovský, Radana Štočková.

Vstupné: 50,- Kč

 

Kino Modrý kříž

1. 3. | 18:00 hod. ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE

ČR, animovaný, 90 min., vstupné 120,- Kč, pro všechny

Malý výlet do Prahy nabídne Čtyřlístku úžasné setkání. Na Karlově mostě je nejdříve přepadne obživlý lev ze sochy Bruncvíka, který je pak zavede do podzemních chodeb Pražského hradu, kde se setkají se samotným císařem Rudolfem! Ten podnikl cestu časem z minulosti do přítomnosti, protože podle předpovědí věhlasných císařských astrologů jenom Čtyřlístek může získat císaři zázračný kámen mudrců a zachránit tak císaři život i korunovační klenoty, o které usiluje proradný alchymista Kelly.

Hrají: Ivan Trojan, Tereza Bebarová, Bohdan Tůma, Ondřej Brzobohatý, Václav Postránecký, Vladimír Brabec, Jiří Lábus

Režie: Michal Žabka

2. 3. | 17:45 hod.  Richard Wagner | Parsifal

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Německé nastudování s českými titulky, vstupné 300,- Kč, přibližná délka přenosu: 5 hodin 40 min.

Jonas Kaufmann v titulní roli čistého mladíka, který nachází nejhlubšího poznání a moudrost v nové inscenaci Wagnerova posledního díla režírovaného Françoisem Girardem. Po jeho boku se objeví další špičkoví wagnerovští pěvci: Katarina Dalayman v roli tajemné Kundry, Peter Mattei coby nemocný Amfortas, Jevgenij Nikitin ztvární temného čaroděje Klingsora a René Pape šlechetného rytíře Gurnemanze. Orchestr řídí Daniele Gatti.

Účinkují: Katarina Dalayman, Jonas Kaufmann, Peter Mattei, Jevgenij Nikitin, René Pape

Dirigent: Daniele Gatti

Režie: François Girard

3. 3. | 14:00 a 18:00 hod. ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE

ČR, animovaný, 90 min., vstupné 120,- Kč, pro všechny

4. – 5. 3. | 17:00 hod. ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE

ČR, animovaný, 90 min., vstupné 120,- Kč, pro všechny

7. 3. | 19:00 hod. LAJKA – PROMÍTÁNÍ ZA ÚČASTI AURELA KLIMTA

ČR, animovaný, 38 min., vstupné 38,- Kč

Slavná psí průkopnice Lajka žije! Malá planeta na rohu galaxie se stala novým domovem všech do vesmíru vystřelených a navždy ztracených zvířat. Dost fantaskní příběh pro loutkový animovaný muzikál. Nelehký je život fenky Lajky na periferii ruského velkoměsta. Po odchytu je násilně přeškolena na průkopnici kosmonautiky.

Režie: Aurel Klimt

8. – 10. 3. | 19:00 hod. BABOVŘESKY

ČR, komedie, 120 min., vstupné 120,- Kč, do 12 let nevhodný

Úsměvná komedie ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu jejím obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Slovy režiséra: „Je to prostě film tak ‚trošku‘ ze života.“

Hrají: Lukáš Langmajer, Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková

Režie: Zdeněk Troška

13. -15. 3. | 18:00 hod. MOCNÝ VLÁDCE OZ, 3D

USA, fantasy, 125 min., vstupné 165,- Kč, mládeži přístupný, český dabing

Když se Oscar Diggs, druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru, Evanoru a Glindu. Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí země Oz a její obyvatelé a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě. Kouzelník postupně využívá své magické umění a vynalézavost, aby se proměnil ve věhlasného a mocného čaroděje a především v lepšího člověka.

Hrají: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Abigail Spencer

Režie: Sam Raimi

16. 3. | 16:45 hod. Riccardo Zandonai  | Francesca da Rimini

Přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Německé nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč, přibližná délka přenosu: 3 hodiny 57 min.

Úchvatná opera Riccarda Zandonaie inspirovaná epizodou z Dantova Pekla se na jeviště Metropolitní opery vrací v překrásné inscenaci, která tam byla naposledy k vidění v roce 1986. Eva-Maria Westbroek, která vládne dramatickým sopránem, a tenorista Marcello Giordani ztvární nešťastné milence. Orchestr řídí Marco Armiliato.

Účinkují: Eva-Maria Westbroek, Marcello Giordani, Robert Brubaker, Mark Delavan

Dirigent: Marco Armiliato

Režie: Piero Faggioni

17. 3. | 16:00 hod. MOCNÝ VLÁDCE OZ, 3D

USA, fantasy, 125 min., vstupné 165,- Kč, mládeži přístupný, český dabing

20. 3. | 19:00 hod. LET

USA, drama, 138 min., vstupné 90,- Kč, do 15 let nevhodný, s titulky

Kapitán Whip Whitaker je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání.

Hrají: Denzel Washington, Kelly Reilly, John Goodman, Don Cheadle, Nadine Velazquez

Režie: Robert Zemeckis

21. 3. | 18:00 hod. DIVOKÝ MADAGASKAR

Lemuři, baobaby a domečky z bláta / NEJNOVĚJŠÍ DIASHOW

Říká se, že Madagaskar je zbytek dávného tajuplného potopeného kontinentu Lemurie. Červený ostrov je domovem rostlin a zvířat, které nikde jinde nenajdete. Tentokrát vás Kateřina a Miloš MOTANI zavedou na fascinující ostrov. Madagaskar prozkoumají od východu na západ a od severu na jih. Obklopí je PODIVNÝ ZVÍŘECÍ SVĚT a neméně ÚCHVATNÁ VEGETACE. Osmdesát procent rostlin a zvířat se totiž vyskytuje pouze tady.

Cestopisný pořad Kateřiny a Miloše MOTANI, vstupné 100,- Kč

22. 3. | 19:00 hod. TERAPIE LÁSKOU

USA, komedie, 122 min., vstupné 90,- Kč, do 15 let nevhodný, s titulky

Učitel dějepisu, Pat Solatano, prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co získal, bylo osm měsíců strávených v psychiatrické léčebně. Po jejich skončení mu soud dovolí vrátit se domů.

Hrají: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro, Jacki Weaver, Chris Tucker

Režie: David O. Russell

23. – 24. 3. | 19:00 hod. SMRTONOSNÁ PAST: OPĚT V AKCI

USA, akční, 97 min., vstupné 120,- Kč, do 12 let nevhodný, s titulky

Bruce Willis se vrací se svou nejslavnější filmovou rolí, tedy jako John McClane, „lidový“ hrdina, který díky svým schopnostem nakonec vždycky přežije všechno a všechny. Tentokrát se polda, jenž nebere rukojmí, vážně ocitne v nepravou chvíli na nepravém místě, když vyrazí do Moskvy, aby pomohl synovi Jackovi. Oba McClaneové mají brzy na krku vlčáky z místního podsvětí a proměňují ruskou metropoli ve válečnou zónu.

Hrají: Bruce Willis, Jai Courtney, Amaury Nolasco, Cole Hauser, Sebastian Koch

Režie: John Moore

27. 3. | 19:00 hod. 30 MINUT PO PŮLNOCI

USA, akční, vstupné 90,- Kč, 157 min., do 15 let nevhodný, s titulky

Dva roky po událostech 11. září se agentka CIA Maya přesune z bezpečí washingtonských kanceláří do epicentra honu na Usámu, na americkou ambasádu v Pákistánu. Byť relativní zelenáč, brzy pochopí pravidla hry, do kterých patří i mučení lidí, kteří by mohli poskytnout vodítko k dopadení nejhledanějšího teroristy. Navzdory permanentnímu nebezpečí a řadě situací, kdy jen tak – tak vyvázne smrti ze spárů, krok za krokem rozplétá složitou síť vztahů v teroristických buňkách.

Hrají: Jessica Chastain, Mark Strong, Joel Edgerton, Chris Pratt, Scott Adkins

Režie: Kathryn Bigelow

28. 3. | 19:00 hod. BEZ DOTEKU

ČR, drama, 72 min., vstupné 100,- Kč, do 15 let nevhodný

Celovečerní debut nejmladšího českého režiséra Matěje Chlupáčka vypráví příběh dospívající dívky Jolany, která je předmětem sexuální touhy svého nevlastního otce. Problémy v rodině nedokáže řešit, ztrácí schopnost komunikace i se svými kamarády a stále více se propadá do uzavřeného světa svých představ. Doma hru na šťastnou rodinu hrát nedokáže, svět venku ji vysává, má strach, ale submisivní erotické hry zároveň neodmítá. Neúnosnost situace a řada dramatických okolností doženou hlavní hrdinku až do nevěstince, kde se její postavení dále vyhrocuje.

Hrají: Tereza Vítů, Adrian Jastraban, Marian Roden, Petra Lustigová, Jan Komínek

Režie: Matěj Chlupáček

29. 3. | 19:00 hod. JENÍČEK A MAŘENKA: LOVCI ČARODĚJNIC, 3D

USA, akční, 83 min., vstupné 140,- Kč, do 12 let nevhodný, s titulky

Jestli jste jako malí tuhle klasickou pohádku neslyšeli, tvůrci vám ji v průběhu úvodních titulků pro jistotu odvyprávějí. Pak už se ale jde na věc. Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy. Zdejší ochránce zákona sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku. Sourozenci se pustí po stopách.

Hrají: Gemma Arterton, Jeremy Renner, Famke Janssen, Peter Stormare

Režie: Tommy Wirkola

30. 3. | 14:00 hod. CROODSOVI, 3D

USA, animovaný, 90 min., vstupné 150,- Kč, pro děti, český dabing

Příběh první pravěké rodiny na světě, která se jmenuje Croodsovi. Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se svéráznou filozofií pro přežití „Strach je dobrý, změna špatná“, a drží se jí až do chvíle, kdy dojde k zničení jejich rodinné jeskyně, kde doposud spokojeně bydleli. Grug je nakonec nucen uznat, že lepší než zde jen přežívat, je začít znovu opravdu žít někde jinde. A tak Croodsovi podniknou cestu do neznáma.

Hrají: Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener, Clark Duke

Režie: Chris Sanders, Kirk De Micco

30. 3. | 19:00 hod. MLÁDEŽI NEPŘÍSTUPNO

USA, komedie, 98 min., vstupné 90,- Kč, do 15 let nevhodný, s titulky

Tvůrci filmů Něco na té Mary je a Blbý a blbější vám přináší novou hustou komedii plnou těch největších hollywoodských hvězd.

Hrají: Kate Winslet, Hugh Jackman, Halle Berry, Naomi Watts, Richard Gere, Elizabeth Banks, Uma Thurman, Gerard Butler

Režie: Elizabeth Banks, Steven Brill, Steve Carr, James Duffy, Griffin Dunne, Peter Farrelly, Patrik Forsberg, James Gunn, Bob Odenkirk, Brett Ratner, Rusty Cundieff

31. 3. | 14:00 hod. HLEDÁ SE NEMO, 3D

USA, animovaný, 108 min., vstupné 130,- Kč, pro děti, český dabing

Film, který byl oceněn Oscarem za nejlepší animovaný film, se vrací na velké plátno ve formátu 3D. V tomto ohromujícím podvodním dobrodružství s nezapomenutelnými postavami, humorem a upřímnými city nabízí studio Pixar zábavnou a poučnou cestu příliš starostlivého mořského klauna za ztraceným synem jménem Nemo. Od odloučení na Velkém korálovém útesu až k přistání v akváriu v zubní ordinaci v Sydney čeká oba série neuvěřitelných zážitků a úžasných setkání s podmořskými tvory.

V českém znění: Ivan Trojan, Barbora Munzarová, Marek Páleníček, Karel Heřmánek, Gabriela Osvaldová, Otakar Brousek ml.

Režie: Andrew Stanton

Změna programu vyhrazena. Rezervujte vstupenky on-line na webu www.kino-kutnahora.cz

 

Koncerty, klubová scéna, plesy

Česká 1 Music Club – www.ceska1.cz

8. 3. | 21:00 hod.

PHIL SCHOENFELT, PAVEL CINGL

Vstupné: 100,- Kč

9. 3. | 21:00 hod.

MEDVĚD 009 – Kapela vznikla v roce 1994 v Úvalech. Spoluhráči Měštánek a Bláha založili tuto kapelu a při spolupráci s Aneba production se podíleli na vzniku festivalu „Rock For People“. Kapela hrála po pražských klubech ale i na festivalech. V roce 1997 odchází Vašek Bláha, který zakládá skupinu „Divokej Bill“. První album Medvěd 009 natočil v roce 2000 a jmenovalo se „Věř Medvědovi“. Od té doby skupina vydala 4 alba a dvě dema. Zatím poslední album se jmenuje„Pozdravuj“ a vyšlo v roce 2010.

Předkapela: Studená sprcha – kutnohorská formace se zpěvačkou Bárou Hlavinkovou.

Vstupné: 100,- Kč v předprodeji, 150,- Kč na místě; předprodej: Blue Café, Jakubská ul.

www.medved009.cz,www.bandzone.cz/medved009

www.bandzone.cz/studenasprcha

15. 3. | 21:00 hod.

GÁBINA KOLČAVA TRIO (USA/CZ), swing – bebop – latin – modern jazz

Koncert vynikající zpěvačky pocházející z Brna, ale trvale žijící v USA. Její tvorba je inspirována hudební směsicí jazzu swingu a bebopu. Živelný projev zpěvačky plně vyjadřuje radost z hraní a má správný feeling. Gábinu Kolčavu doprovodí Radim Hanousek na saxofony a dechové nástroje a hráč na klávesy Radim Bagar.

Vstupné: 150,- Kč v předprodeji; 200,- Kč na místě; předprodej: Blues Café, Jakubská ul.

16. 3. | 21:00 hod.

RYBIČKY 48 – JARNÍ TURNÉ

Vstupné: 150,- Kč

21. 3. | 21:00 hod.

OMAR KHAOUAJ BAND

Miki Nop (Sto zvířat), Tomáš Kurfürst (Mig 21)

Vstupné: 100,- Kč

23. 3. | 21:00 hod.

LETY MIMO, FIVE O´CLOCK TEA

Vstupné: 150,- Kč

29. 3. | 21:00 hod.

ŽÁDNEJ STRES, DISTANCE, RV- 4, ZLOMOR

Vstupné: 100,- Kč

30. 3. | 21:00 hod.

GUT / ROCK – JAZZ – FUSION

Skupina kolem virtuózního kytaristy Thorstena Praestra. Thortsen Praesten patří mezi vyhledávané studiové hráče. V roce 2010 obdržel i cenu pro nejlepšího rockového a jazzového kytaristu v Německu. Jeho spoluhráči jsou Ulf Stricker (bicí) a Goran Vujic ( bass), kteří tvoří rytmiku ve vynikající skupině PHISCHBACHER NY3.

Vstupné: 150,- Kč v předprodeji; 200,- Kč na místě; předprodej: Blues Café, Jakubská.  www.gutfusion.com

 

Planet Music Club – Vítězná 409, Kutná Hora

1. 3. | 20:00 hod.

UDG + SMOLA A HRUŠKY (SK) – Oblíbená kapela našeho regionu představí novou desku, určitě padnou hitovky jako Kurtizána a Hvězdář. Doprovod slovenská kapela Smola a Hrušky.

Vstupné: 160,- Kč předprodej, 180,- na místě; předprodej: Infocentrum Kutná Hora, Kolín, Čáslav

 

Restaurace Palma – www.palma-kh.cz

Diskotéky pro všechny věkové kategorie ve stylu hitů 80., 90. a současných letJ. Vstup zdarma.

1. 3. | 21:30 hod. DJ Vláďa Mašín

2. 3. | 21:30 hod. DJ Tony

8. 3. | 21:30 hod. DJ Mirek Kulhánek – MDŽ RETRO MEJDAN

9. 3. | 21:30 hod. DJ Tony

15. 3. | 21:30 hod. DJ Martinez

16. 3. | 21:30 hod. DJ Jožka Nowok

22. 3. | 21:30 hod. DJ Mirek Kulhánek

23. 3. | 21:30 hod. DJ Martinez

29. 3. | 21:30 hod. DJ Jožka Nowok

30. 3. | 21:30 hod. DJ Mirek Kulhánek

31. 3. | PÁNSKÁ JÍZDA ANEB ZABAVME MUŽE PŘED POMLÁZKOU…J

Dámský striptýz, doprovodný program a soutěže o ceny, do půlnoci vstup pouze pro muže, od půlnoci diskotéka a ženy vítányJ.

Vstupné: 200,- Kč (v ceně 2 drinky zdarma).

Šipková extraliga středočeského kraje – Přijďte podpořit náš team No Stress Palma Kutná Hora a zjistěte, jak hrají profesionálové.

3. 3. | 18:00 hod. NO STRESS PALMA KUTNÁ HORA – SGT. PEPIK´ S BAND PRAHA

24. 3. | 18:00 hod. NO STRESS PALMA KUTNÁ HORA – ŘENČOVÁCI ŘEVNIČOV

1., 6., 8., 13., 15., 20., 22., 27., 29. 3. | 15:30 – 18:00 hod. TVOŘILKY

Pravidelná tvořivá odpoledne pro děti a všechny, co rádi tvoří… Symbolický poplatek 30,- Kč na materiál a podporu Psího útulku v Kutné Hoře.

 

Dobrá čajovna, Jungmannovo náměstí 481

10. 2. – 13. 4. Petr Beneš – Obrazy z papíru a písku. Prodejní výstava českého autora zabývajícího se technikou automatické kresby.

8. 3. | 17:00 hod.

KONCERT PRO FLÉTNY (KONCOVKY) A ŠAMANSKÝ BUBEN, hrají: P. Arcimovičová a D. Cháb

Vstupné: 60,- / 40,- Kč

9. 3. | 9:00 – 12:00 hod.

WORKSHOP HRY NA ŠAMANSKÝ BUBEN

Workshop pod vedením P. Arcimovičové a D. Chába s možností zakoupení nástrojů.

Vstupné: 300,- / 200,- Kč

23. 3. | 10:00 hod.

MAROCKÝ DÝCHÁNEK

Povídání a vzpomínání na loňskou cestu do země Touaregů + pár tipů a triků na přípravu marockého čaje s ukázkou i ochutnávkou.

Vstupné: 68,- Kč

 

Plesová sezóna – KD Lorec:

15. 3. SKAUTSKÝ PLES

22. 3. PLES MĚSTA KUTNÁ HORA

23. 3 RYBÁŘSKÝ PLES

.

Dům dětí a mládeže

Jarní prázdniny v DDM

4. 3. | 9:00 – 16:00 hod.

NÁUŠNICE Z FIMA – dopoledne. Ovečky, berušky a jiná havěť.

KORÁLKOVÁNÍ – odpoledne. Přívěšek a náušnice srdíčka.

Cena: 100,- Kč (v ceně materiál + lektor, čaj), oběd si přineste vlastní

Info.: E. Malinová 736 754 940

5. 3. | 9:00 – 15:00 hod.

VÝLET NA BĚŽKY PO OKOLÍ KUTNÉ HORY, Při nepřízni počasí pěšky.

Cena: 50,- Kč (v ceně čaj, půjčení běžek a bot z DDM, pedagog)

Info.: E. Malinová 736 754 940

6. 3. | 9:00 – 11:30 hod.

FIMO – TECHNIKA MOZAIKA, cena: 80,- Kč (fimo hmota + komponenty na sestavení šperků)

6. 3.| 13:00 – 16:00 hod.

Turnaj v kulečníku, šipky a fotbálek. Odpolední soutěžení o drobné ceny. Zápisné: 10,- Kč.

Info.: J. Štolbová 731 388 585

7. 3. | 9:00 – 11:30 hod.

HRAVÉ DOPOLEDNE, aktivity, Carcassonne, ČESKO, Film, Osadníci. Přijďte si s kamarády zahrát stolní hry! S sebou: kamaráda a zajímavou hru. Zápisné: 10,- Kč

7. 3. | 13:00 – 15:00 hod.

VLASTNÍ STOLNÍ HRA, vyrob si stolní hru včetně figurek – tvoje hra, tvoje pravidla. Zápisné: 50,- Kč.

Info.: J. Štolbová 731 388 585

Na všechny akce je nutné nahlásit se předem!

 

Výstavy

1. 3. – 14. 4. 2013

NIC NOVÉHO? NIC NOWEGO? Inspirující expozice současného polského umění!

Galerie Felixe Jeneweina, Vlašský dvůr, Havlíčkovo nám. 552, 284 00 Kutná Hora
www.gfj.kh.cz

1. 3. – 20. 3.

NĚKOMU ŽIVOT, NĚKOMU SMRT – OPERACE ANTHROPOID

Spolkový dům, Lierova 146

Nejvýznamnější odbojový čin v Evropě v období 2. světové války – atentát na Heydricha, jeho pozadí, příčiny i důsledky, osobnosti, jejichž činy by neměly zůstat zapomenuty.

Výstava je součástí komplexního vzdělávacího projektu Asociace nositelů legionářských tradic Někomu život, někomu smrt k 70. výročí operace Anthropoid.

Vernisáž výstavy:  1. 3. v 17:00 hod.

Více na: http://www.nekomuzivot-nekomusmrt.cz/o-projektu/

25. 11. 2012 – 31. 3. 2013

MŮJ OBRAZ, Galerie Středočeského kraje, Jezuitská kolej

Dlouhodobější projekt zaměřený na netradiční prezentaci sbírkových fondů Gask. Vybrané obrazy jsou nainstalovány v interakci s dokumentárními fotografiemi Martina Poláka zachycujícími zaměstnance Středočeského kraje s týmiž obrazy v domovském prostředí depozitáře. Kurátorka Veronika Marešová.

25. 11. 2012 –  31. 3. 2013

IVAN SOBOTKA (1927 – 2008), Galerie Středočeského kraje, Jezuitská kolej

Ivan Sobotka absolvoval roku 1951 AVU v Praze. Zpočátku byl na volné noze, poté vystřídal několik občanských povolání: pracoval jako kartolitograf, nátiskář, obtahovač štočků, správce depozitáře NG. Jedná se o duchovního malíře. Sobotkovy malby se dobře hodí k rázu Jezuitské koleje – citlivost i blízkost tomuto světu, ale přitom setrvání na svém, skromnost, úspornost. Kurátor Jan Placák.

25. 11. 2012 – 31. 3. 2013

Robert Piesen – LES, Galerie Středočeského kraje, Jezuitská kolej

Kvaše z padesátých let dvacátého století úzce související s Piesenovou malířskou tvorbou, v níž dominuje krajina stylizovaná symbolickými a biblickými významy. Kurátorka Adriana Primusová.

25. 11. 2012 –  31. 3. 2013

PARALELNÍ HISTORIE, Galerie Středočeského kraje, Jezuitská kolej

Výstava sledující vývoj výtvarného umění v Ústí nad Labem od roku 1990, kde se umělecká scéna postupně etablovala. Kurátorka Veronika Marešová.

25. 11. 2012 – 30. 9. 2013

VIDEOBOX 2012 – VIDEOGAMES, MIROSLAV HAŠEK, Galerie Středočeského kraje, Jezuitská kolej

Prostor pro prezentaci současné videoartové tvorby. Představení nejzajímavějších experimentálních filmů a videí diplomantů vysokých uměleckých škol ČR. Kurátorka Veronika Marešová.

25. 11. 2012 – 31. 3. 2013

JIŘÍ KORNATOVSKÝ – MEDITACE, Galerie Středočeského kraje, Jezuitská kolej

24. 2. – 30. 6.

MICHAL ŠKAPA- PIXA, Galerie Středočeského kraje, Jezuitská kolej

Whitebox- představí grafický design expresivního writera a českého současného umělce Michala Škapy. Jeho „site specific“ realizace PIXA zpracovává vliv vizuality ulic velkoměstských periferií na písmo a grafiku. Pracuje s fenoménem specifické odnože graffiti PIXACAO z Brazílie, které je zajímavou kombinací latinky, tvarosloví log heavymetalových kapel a starogermánských run. Tento streetartový letrismus transformuje do vlastního svébytného fondu a aplikuje v rukopise svých vizuálů webových návrhů, pozvánek, plakátů i outdoorových grafických projektů.

24. 2. – 30. 6.

AMAR MULABEGOVIČ – INTERVENCE, Audiovizuální instalace bosenského umělce žijícího v Čechách. Výstava bude mít dvojfázovou modifikaci. První část výstavy bude prezentována v prostorách lázní. Od dubna proběhne navazující světelná a zvuková intervence v barokní lékárně.

24. 2. – 30. 6.

KAREL ŠTĚDRÝ – NEO/ PROJECTROOM

www.gask.cz

 

Různé

15. 3. | 19:00 hod.

OCHUTNÁVKA VÍN

Vinné sklepy Kutná Hora (klášter řádu sv. Voršily – refektář). Přijměte prosím pozvání na ochutnávku vín z produkce Vinařství TETUR Velké Bílovice (vítěze prestižní vinařské soutěže o titul Vinařství roku 2012). Nenechte si ujít tuto příležitost ochutnat i zakoupit skvělá vína a vyslechnout zástupce tak úspěšného vinařství. Vstupné: 150,- Kč členové klubu; 250,- Kč ostatní.

Rezervace míst: Miroslav Roudný, mroudny@seznam.cz, tel.: 731 150 783; Lenka Kociánová, vinokutnahora@seznam.cz, tel.: 736 536 489.

20. 3. | 17:00 hod.

ROVNODENNOST V SEDLECKÉ KATEDRÁLE, společné pozorování ojedinělého dvakrát do roka opakujícího se putování paprsku zapadajícího slunce hlavní lodí katedrály spojené tentokrát se staroslovanskými a byzantskými zpěvy souboru BYZANTION.

Vstup do katedrály možný již od 16:30 hod, vstupné dobrovolné; výtěžek bude věnován na opravu naklánějícího se hřbitovního kostela sedlecké kostnice.

20. 3. | 14:00 hod.

KAVÁRNIČKA PRO SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ, KD Lorec – restaurace

24. 3. | 14:00 hod.

VÍTÁNÍ JARA + KARNEVAL, Klub Sluníčko Kutná Hora, Trebišovská 611

www.klubslunicko.estranky.cz

25. 3.

VÝLET NA MATĚJSKOU POUŤ DO PRAHY

Odjezd autobusem od Billy v 9:00 hod., návrat přibližně v 18:30 hod.

Pořádá Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o. s., Klub Sluníčko KH

Cena: 250,- Kč pro člena Klubu Sluníčko, ostatní 300,- Kč, děti do 3 let zdarma

Více informací na tel.: 606 122 312

 

26. 3. | od 8:00 hod.

VELIKONOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA, Palackého náměstí, Prodej velikonočních výrobků žáků ZŠ Kremnická  Kutná Hora.

 

Velikonoce ve Spolkovém domě (Lierova ul. 146)

21. – 22. 3. a 25. – 27. 3.

POMLÁZKOVÁNÍ ANEB VELIKONOČNÍ HRÁTKY V KRÁLOVSKÉM MĚSTĚ

Týden s velikonočními zvyky pro zvané školy a školky.

28. – 29. 3.

POMLÁZKOVÁNÍ S KUTNOHORSKÝMI MATEŘINKAMI

Velikonoční program pro kutnohorské mateřské školy.

30. – 31. 3. | 10:00 – 15:00 hod.

VELIKONOCE VE SPOLKOVÉM DOMĚ, velikonoční dílničky pro příchozí děti s rodiči; předvádění sváteční lidové tvorby.

Po oba dva dny v 10:30 a ve 14:00 hodin program o Velikonocích – písničky, povídání, lidové zvykosloví předváděné přímo s malými návštěvníky.

25. 3. – 21. 4.

KŘÍŽOVÉ CESTY V KRAJINĚ, kostel sv. Jana Nepomuckého, fotovýstava o výtvarném ztvárnění poslední cesty Ježíše Krista.

Velikonoční bohoslužby:

24. 3. KVĚTNÁ NEDĚLE

| 7:00 hod. Chrám sv. Barbory

| 9:00 hod. Kostel sv. Jakuba

| 9:30 hod. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci

| 18:00 hod. Kostel Matky Boží

28. 3. Zelený čtvrtek

| 18:00 hod. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci

| 18:00 hod. Kostel sv. Jakuba

29. 3. Velký pátek

| 12:00 hod. Kostel sv. Jakuba – křížová cesta

| 16:00 hod. Kostel sv. Jakuba

| 18:00 hod. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v  Sedlci

30. 3. BÍLÁ SOBOTA

| 18:00 hod. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie s sv. Jana Křtitele v Sedlci

| 19:00 hod. Kostel sv. Jakuba – velikonoční vigilie

31. 3. SLAVNOST ZMRTVÝCHVSTÁNÍ PÁNĚ

| 7:00 hod. Kostel sv. Jakuba

| 9:00 hod. Chrám sv. Barbory

| 9:30 hod. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci

| 18:00 hod. Kostel Matky Boží

1. 4. Velikonoční ponděLí

| 9:00 hod. Kostel sv. Jakuba

| 18:00 hod. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci

 

Lektorské centrum GASK

6., 13., 20., 27. 3. | 16:30 – 19:00 hod.

KURZ KRESBY A MALBY S PAVLEM VAŠÍČKEM / PRO STUDENTY A DOSPĚLÉ

Od 6. února do 10. dubna 2013 (celkem 10 lekcí). V kurzu kresby se studenti naučí především kresbě zátiší, objektů a přírodnin. V rámci prohlubování znalosti techniky bude výuka směřovat přes lineární kresbu, stínování, rozvinutí kompozice, rychlokresbu a práci s barvou, ke kresbě portrétu. Studenti se naučí práci s tužkou, umělým i přírodním uhlem a také technikám práce s akrylovými  barvami. V rámci kurzu nahlédneme také, do tajů perspektivy, jimž bude k závěru soustředění věnována přednáška. Místo setkání – ateliér Lektorského centra; kapacita 5-12 účastníků.

Vstupné: 150,- Kč / lekce; v ceně je zahrnuto odborné vedení a výtvarný materiál

7., 14., 21., 28. 3. | 16:00 hod.

GASK DĚTEM, výtvarné dílny pro děti od 4 let. Místo setkání: u pokladny; rezervace nutná, max. 15 účastníků. Doba trvání: 90 min.

Vstupné: 60,- Kč / 1 osoba od 4 let, v ceně je zahrnuto lektorské vedení a výtvarný materiál

23. 3. | 10:30 a 14:30 hod.

ATELIÉR PRO PRA/RODIČE S DĚTMI – ZÁŘÍCÍ TVÁŘE, místo setkání: u pokladny; rezervace nutná, doba trvání: 120 min.

Vstupné: 60,- Kč / dospělý plus 1 dítě od 4 let, v ceně je zahrnuto lektorské vedení a výtvarný materiál.

 

 

.