Operní týden 2014: Ve Vlašském dvoře zazní Bizetova Carmen!

Fetival Operní týden bude letos hostit Kutná Hora už poosmnácté. Čtyři večery plné hudby a skvělých pěveckých výkonů čeká na posluchače od 21. do 29. června. Těšit se můžete na operní galakoncert věnovaný velikánům české hudby Bedřichu Smetanovi, Antonínu Dvořákovi a Leoši Janáčkovi i na vyvrcholení festivalu, provedení opery Carmen ve Vlašském dvoře.

.
V letošním roce čekají diváky opět čtyři festivalové večery s různým žánrovým zaměřením.
Pro úvodní večer – 20.6.2014 v Městském Tylově Divadle v Kutné Hoře jsme připravili koncert nazvaný „Rok české hudby v opeře“. Operní galakoncert je věnovaný jubilujícím českým velikánům Bedřichu Smetanovi, Antonínu Dvořákovi a Leoši Janáčkovi. Árie a scény z českých oper Prodaná nevěsta, Dalibor, Libuše, Rusalka, Jakobín, Její pastorkyňa a dalších uslyšíte v provedení sopranistky Evy Urbanové, sólistky opery Národního divadla v Praze, Severočeské filharmonie Teplice a Pražského rozhlasového sboru. Začátek koncertu je ve 20 hodin.
Druhý festivalový večer –  23.6.2014 se bude konat v historické zasedací síni Vlašského dvora.  Čeká Vás povídání o divadle, psaní, hudbě i životě s populárním dramatikem, hercem a režisérem. Nazvali jsme jej podle jeho protagonisty „Večer s Antonínem Procházkou“. Spoluúčinkuje Scott Joplin’s Ragtime String Quartet. Začátek je rovněž ve 20 hodin.
Třetí festivalový večer  – 25.6.2014 se bude konat na nádvoří Vlašského dvora. Již jeho   název „La bella Italia“ napovídá, kde budeme vybírat autory a díla. Árie z oper a neapolské písně budou doplňovat předehry a intermezza z italských oper. Aby iluze krásné hudební Itálie byla dokonalá, pozvali jsme jako sólistu italského tenoristu Luciana Mastra, skvěleho představitele Dalibora z loňského závěrečného festivalového představení. Doprovázet bude  Filharmonie Hradec Králové. Také tento koncert začíná v osm hodin večer.

Hvězdná Carmen na nádvoří Vlašského dvora
Závěr festivalu bude tradičně patřit opeře. 28. Června ve 21. hodin zazní na nádvoří Vlašského dvora první tóny nejznámnější a nejpopulárnější francouzské opery,  „Carmen“ Georgese Bizeta. Představení zazní v provedení sólistů Národního divadla v Praze, Státní opery Praha a dalších významných českých operních divadel, festivalového orchestru a sboru.
V titulní roli vystoupí mezzosopranistka Jana Sýkorová, v roli Dona José mexický tenorista Rafael Alvarez, představitelem Escamilla bude Richard Haan, role Micaely půvabná mladá slovenská sopranistka Ingrida Gápová, laureátka Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Režii převzala Olga Kindlová. Operní a koncertní produkce nastuduje a řídí dirigent František Drs.
18. ročník festivalu Operní týden Kutná Hora se bude konat pod záštitou starosty města Kutné Hory, Ivo Šance, ve spolupráci s Městským Tylovým divadlem, reklamní agenturou Lepor a za finanční podpory města Kutné Hory.

(tz)
.

Připomeňte si strhující atmosféru loňského festivalového představení Dalibora B. Smetany ve Vlašském dvoře v naší fotogalerii.

no images were found

.