Sbírkový fond Městské knihovny obohatil vzácný rukopis Karla Čapka

Warning: Illegal string offset 'width' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29 Warning: Illegal string offset 'height' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29

Kutnohorská Městská knihovna pravidelně rozšiřuje fond sbírkových předmětů. Nedávno měly kutnohorské knihovnice možnost zařadit mezi sbírkové předměty velkou vzácnost – originál rukopisu Karla Čapka! Jedná se o text otištěný v kulturním týdeníku Cesta v roce 1918 pod názvem Národnostní filozofie Emanuela Rádla.

.
Literární časopis Cesta byl založen v roce 1918 s podtitulem Čtení zábavné a poučné – Týdeník pro literaturu, život a umění a vycházel až do roku 1930. V časopise publikovala řada předních tvůrců té doby, namátkou Jaroslav Durych, Karel Konrád, Benjamin Klička, Jiří Frejka a samozřejmě právě Karel Čapek.
„Snad se brzy naskytne příležitost, aby byl rukopis u nás v knihovně k vidění na vlastní oči,“ doufá ředitelka MK Gabriela Jarkulišová.

(jok)

Čapek - rukopis

Zvětšit…

 

.