Víkendové zápasy na hřištích soupeřů z Benešova a Peček znamenaly další čtyři body do tabulky Krajského přeboru I. třídy pro basketbalisty Sokola Kutná Hora. Oba zápasy kutnohorští košíkáři odehráli bez zraněných hráčů Kocourka a Gottfrieda.

.
BC Benešov – Sokol Kutná Hora 68:83
(6:32, 27:51, 44:72)
V podstatě povinné vítězství, o kterém bylo rozhodnuto výbornou hrou základní pětky ve složení Málek, Prušinovský, Růžička, Vokál a Říhovský  již v první čtvrtině. V průběhu dalších minut si zahráli všichni hráči, což vedlo ke snížení skóre, ale  výsledek byl  stejně  v sokolské  režii.  Skvělé utkání odehrál Růžička z 26 body a více než 10 doskoky a spolu s Prušinovským střelbou TH na úrovni 80%.

Body:  Růžička 26(2), Říhovský 22(1), Prušinovský 15(1), Málek a Vokál 6, Levý 4, Vavák a Kratochvíl David 2

Trojky: 9/4, TH: 21/17 -22/15, Fauly: 13/16

.
Basketbal Pečky – Sokol Kutná Hora 63:89 (14:21, 38:48, 45:61)
Soupeř, na jehož palubovce v minulé sezoně kutnohorští prohráli,  nepředvedl nic, čím by překvapil. Přesto nebyl zápas dlouho rozhodnutý. Nedařilo se odskočit na větší rozdíl než 6 – 10 bodů. Soupeř dokázal vždy odpovědět na naše body rychlým košem, či trojkovým pokusem. V prvním poločase jich proměnil 5. I tak nakonec  drželi kutnohorští  ve čtvrté čtvrtině otěže zápasu pevně v rukou. Za rozhodnutého stavu předvedl soupeř několik faulů na samé hranici fair play. Radost byla ze střeleckého probuzení Michala Vaváka, i když pochvalu za bojovnost zaslouží celé mužstvo. Přesto musím vyzvednout ještě skvělý výkon Martina Růžičky v obou utkáních a Matůše Haviara v nedělním, který dal 6 trojek!

Body: Haviar 24(6), Vokál 19, Vavák 18(2), Málek 12, Prušinovský 9, Růžička 5(1), Levý 2

Trojky:  5/9, TH 16/10 – 22/12, Fauly: 21/14