Dětský sportovní tábor 2017

Další ročník dětského sportovního tábora, který pořádá spolek DST Olympia KH za podpory města Kutná Hora a Středočeského kraje, se konal ve dnech 23. 7. – 4. 8. 2017 v rekreačním středisku Želivka na Vysočině. Tábora, který má již téměř čtyřicetiletou historii, se zúčastnilo 105 dětí z Kutné Hory a blízkého okolí.

Co vše má tradiční kutnohorský sportovní tábor ve svém programu? „Již z názvu tábora je zřejmé, že sport je zde důležitou součástí každého dne. Ale nic se nesmí přehánět, takže sportovní program je vždy doplněn spoustou celotáborových her a soutěží, karnevalem, poutí, diskotékami, zkrátka vším, co na žádném správném táboře nesmí chybět,“ přibližuje obsahovou náplň především úvodní části tábora hlavní vedoucí Tomáš Kaprálek.

Druhá část je pak pro děti, které mají rády sport, opravdovou lahůdkou. Všichni účastníci jsou rozděleni do 4 států, tábor se přemění na olympijskou vesnici a vše začne směřovat k zahájení olympijských her. „Snažíme se naši táborovou olympiádu organizovat přesně podle vzoru novodobých OH. Slavnostní zahájení her, nástup států, vztyčení vlajky a zapálení ohně, sliby sportovců, rozhodčích a vedoucích výprav, organizace všech sportovních soutěží, vyhlašování výsledků, zakončení olympiády, to vše je velmi podobné opravdové olympiádě, samozřejmě v rámci možností dětského tábora,“ vysvětluje Tomáš Kaprálek.

V průběhu letošních, již 39. táborových olympijských her, se celkem uskutečnilo 20 kolektivních a 14 individuálních soutěží, při kterých bylo rozdáno 139 sad diplomů. Mezi jednotlivci kralovali David Tůma (kategorie H1), Tomáš Kutílek (kategorie H2), Tomáš Rolenec (kategorie H3), Dominik Šolta (kategorie H4), Josef Dvořák (kategorie H5), Veronika Slavíková (kategorie D1), Adéla Moravcová (kategorie D2), Magdalena Jehličková (kategorie D3) a Zlata Bartanuszová (kategorie D4). Týmovou soutěž států ovládla Kanada, která zvítězila před Finskem, Jamajkou a Keňou.

Letošní dětský sportovní tábor je historií a vše tak pomalu začíná směřovat k přípravě příštího ročníku. Ten proběhne v termínu 22. 7. – 3. 8. 2018 na stejném místě jako letos. Pokud vás tento dětský sportovní tábor zaujal, naleznete bohatou fotogalerii a další informace na http://tabor-olympia.webnode.cz.

(tz)