Ve třináctém kole fotbalové Divize C přivítali kutnohorští fotbalisté předposlední celek tabulky Vysoké Mýto. Nedělní zápas v Lorci Spartě vyšel na výbornou. Svého soupeře Kutnohoráci, zejména ve druhé půli, jasně přehráli a zvítězili 5:0. ……………………………………………………………………….

Kutná Hora začala zápas ospale a dlouho se čekalo na zajímavé momenty. Až v 19. minutě trefil břevno po rohu Vančury Wolf. Ve 34. minutě se v podobné pozici ocitl po centru Vančury i Tomíšek, ale hlavou trefil jen střed branky, kde stál J. Krátký. Minutu před přestávkou se už Spartě podařilo skórovat: Schwarz sklepl míč pro Wolfa, který ranou z voleje rozvlnil síť v hostující bráně – 1:0. Druhá půle vyšla Kutnohorákům o poznání lépe. V 58. minutě zakroutil balon na zadní tyč Schwarz po zpětné přihrávce Váchy a domácí vedli 2:0. O deset minut déle nedosáhl hostující brankář na centr Váchy a Kroutil balon v pohodě doklepl do brány – 3:0. Deset minut před koncem měl šancí i M. Krátký, ale brankář Sparty Šimon ho vychytal. V 86. minutě přidal čtvrtou branku domácích Schwarz, který hlavou zužitkoval přesně posazený centr Urbana – 4:0. Definitivní tečku za utkáním udělal v 89. minutě obránce Tomíšek, který napálil odražený balon za záda J. Krátkého – 5:0.

Sparta Kutná Hora – Vysoké Mýto 5:0 (1:0)
Branky a nahrávky: 44. Wolf (Schwarz), 58. Schwarz (Vácha), 68. Kroutil (Vácha), 86. Schwarz (Urban), 89. Tomíšek (odražený míč). Rozhodčí: Štuk – Vrzal, Kramlová. ŽK: Tomíšek – Pecháček, Živný, Matula. Diváci: 145.Kutná Hora: Šimon – Skokan (72. Jeníček), Tomíšek, Franc – Urban – Vácha (80. Hačka), Vančura, Schwarz, Wolf (81. B. Pospíšil) – Kroutil (70. Vodička), Antoš. Trenér Radim Truksa. Vysoké Mýto: J. Krátký – Živný, Pecháček, Žák, Kopřiva – Krýda, Podmajerský (63. Sklenář), Kráčmer (56. Krpata), Kopecký – Ráliš – Matula (64. M. Krátký).

Celou reportáž a rozsáhlou fotogalerii najdete na webu Kutnohorského deníku.

Zdroj: Kutnohorský deník