V neděli 6. října přivítal tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v utkání pátého kola Společné regionální ligy 2013/2014 na domácím hřišti svého souseda v průběžné tabulce soutěže – HC Wendy Mělník. Nad houževnatým soupeřem zvítězili Kutnohořané o pět branek. ………………………………………………..

Zatímco Sparta měla před tímto utkání na svém kontě 3 body ze 4 utkání, Mělník stejný počet bodů ze 3 utkání / jeho domácí utkání 2.kola bylo odloženo na 10.11. /.

Vedení se v nedělním utkání ujali z prvního útoku hosté – 0:1, v dalších minutách však měli mírně navrch domácí. Ti ve 3.minutě vedli 3:1, v 6.minutě 4:2. Ale v dalším průběhu prvního dějství se jim ale přestalo dařit hlavně v obraně, kde inkasovali laciné branky po hrubých chybách a také v útoku to nebylo ono. A tak v 9. minutě přešli do vedení 4:5 hosté, v 13. minutě byl stav 5:8, v 18. minutě 6:9. A ještě ve 22. minutě hosté vedli 10:11. V závěru domácí přece jenom zabrali a otočili vedení ve svůj prospěch, postupně na 12:11, 13:12 a ve 29.  minutě dokonce na 16:13. Ale po hloupých chybách dovolili v poslední minutě hostům snížit na, pro ně přijatelných poločasových 16:15.

Druhý poločas začal podobně jako ten první, k vidění byla poměrně vyrovnaná hra i skóre – 16:16, 17:16,17:17, 19:17a 19:18. Ve 40. minutě přešli domácí podruhé v utkání do 3brankového vedení – 21:18, o dvě minuty později to bylo opět  pouze o branku – 21:20. Ale v dalších minutách hráči SPARTY přece jenom zvýšili tlak a zvyšovali své vedení. Ve 44.  minutě byl stav 23:20, v 50. minutě 25:21 a 3-4 brankový náskok potom platil až do 57. minuty, kdy byl stav 28:25. V samém závěru utkání potom domácí upravili dvěma brankami na konečných 30:25. V utkání si tak připsali oba body, na jejich zisk se však dost nadřeli. Ale přece jenom ve 2. poločasu zlepšili obranu a to byl hlavní důvod konečného úspěchu.

V příštím kole se kutnohorský tým mužů představí opět v domácím prostředí – v neděli 13. října přivítá na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin pražského soupeře – Lokomotivu Vršovice.

Celou reportáž + statistiky najdete ZDE.