V neděli 27. října zakončil tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora podzimní část Společné regionální ligy utkáním 8. kola, ve kterém na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově přivítal od 10,30 hodin jednoho z dvojice pražských týmů v soutěži – Sokol Kobylisy. ………………………………………………………………………..

Sparta Kutná Hora – Sokol Kobylisy    26  :  29   /12 : 13/
Pro oba týmy to bylo již druhé utkání v podzimní části soutěže, ve 3. kole SPARTA v nafukovače SOKOLA prohrála brankou z poslední vteřiny 29:28, když v poločase vedl domácí tým 16:11. Lepší vstup do nedělní odvety měli hosté, kteří se ujali vedení 0:1 a po vyrovnání SPARTY na 1:1 vedli na začátku 6. minuty 1:3. SPARTA se v dalším průběhu utkání začala přece jenom střelecky více prosazovat, v 8. minutě již vedla 5:3 a v polovině prvního dějství 8:5. Ale její vedení netrvalo dlouho. V dalších minutách začala střelecká produktivita domácích hráčů uvadat a hosté otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Ve 20. minutě vedli 8:10, ve 26. minutě již 9:12. V závěru přece jenom SPARTA zabrala a snížila vedení hostů na jednobrankový rozdíl. 1. poločas tak skončil vítězstvím SOKOLA Kobylisy 12:13. Od úvodních minut 2. poločasu SPARTA pouze doháněla vedení hostujícího týmu, postupně srovnala na 13:13, 14:14, 15:15 a ve 38. minutě na 17:17. Poté hosté odskočili 4x na 3 brankové vedení, postupně na 17:20, 18:21, 19:22 a v 52. minutě na 20:23. SPARTA se ještě pokusila utkání zdramatizovat a v 54. minutě snížila na 22:23, o minutu později na 23:24, zbytečné chyby a neproměnění dalších tutovek rozhodlo o vítězi utkání. V 57. minutě již měli opět hosté k dobru náskok 3 branek – 23:26 a v závěru si vedení zkušeně ohlídali. Nakonec si odvezli do Prahy oba body za vítězství 26:29 zaslouženě a budou přezimovat na 2. místě za jasně vedoucí Ml.Boleslaví „B“.
SPARTA v tomto utkání „vyhořela“ na neproměňování tutovek, mimo jiné nedala 4 sedmičky / 3 Šalátek a 1 Polívka /, trhák / Bielický /, několik jasných pozic na brankovišti a z křídel. Navíc nastřelila 7x tyč. Když k tomu přičteme nepříliš dobrou obranu a za ní pouze průměrný výkon brankářů, na lepší výsledek to nemohlo stačit.
V brance SPARTY odchytal 1. poločas Červenka, z 19 přímých střel si připsal 6 úspěšných zákroků = úspěšnost 31,6%, ten druhý Hroch, který si z 25 přímých střel připsal 9 zákroků = úspěšnost 36%. / hostující brankář si připsal 18 zákroků, z toho některé opravdu exelentní /. Hráči v poli tentokrát vyslali na soupeřovu branku 60 střel a z nich zaznamenaných 26 branek hodně slabá úspěšnost 43,3% / ze spojky 19-5, z křídel 19-8, z pivota 3-2, z proskoků 8-5, ze sedmičky 7-3 a z rychlých útoků 4-3 /. Z výčtu je tedy patrné, že se tentokrát střelba hráčům SPARTY nedařila ze všech postů, z těch vyložených nevyjímaje!! Nejvíce branek tradičně zaznamenala dvojice F. Thieme, D. Polívka. Celkově lze hodnotit, jak toto utkání, tak celou podzimní část soutěže jako nepříliš vydařenou, v zimní přestávce je určitě nad čím přemýšlet, co napravovat a hlavně na čem zapracovat

A jak hodnotil utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
„Poslední zápas přinesl náš velmi rozpačitý výkon. Důvodů je několik: 1. Nedokázal jsem vhodně reagovat na vývoj zápasu, změnou obranného systému, vhodnějším střídáním hráčů, adekvátními změnami v útočné činnosti, 2. Naše totální selhávání v koncovce a velmi prostupná obrana, 3. Celkově nízká tréninková morálka od slabé účasti přes přístup některých hráčů. Výsledkem byla první domácí porážka, která zakončila nevýrazné podzimní výkony. Budu muset vyhodnotit celou půlsezónu a důkladně promyslet přípravný tréninkový proces od prosince do dubna. Věřím, že jarní část zvládneme výrazně lépe.“

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Hroch /br/ – Thieme 7, Polívka D. 5, Bielický 3, Brož 3, Kůrka 3, Šalátek 3, Hájek 1, Kuře 1, Nádvorník a Petránek. TRENÉR: Šnajdr Vít. NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 4 – 5, SEDMIČKY: 7/3 – 7/7, ROZHODČÍ: Novotný / Ml.Boleslav / – Průžek / Úvaly /, DIVÁCI: 43.