Creepy Teepee 2013, čtvrtá dávka interpretů, od temné melancholie po art punk

Přípravy festivalu Creepy Teepee 2013 jsou v plném proudu. Dnes nabízím na jeden zátah víc interpretů najednou. No a jedno méně pozitivní zjištění nádavkem, kdo si nestihl do konce května zakoupit zlevněné vstupenky, bude muset zalovit hlouběji v peněžence, v současné době už lístky seženete jen za plnou cenu. Tak, a jdeme na to.

Advance Base (Bandcamp)
Třetí seznam otevírá nový projekt Owena Ashwortha z Casiotone for the Painfully Alone. V hudbě Advance Base se mísí valčík s prvky lo-fi, u ruky synťák a piano. Jeho debut A Shut-In’s Prayer vyšel v květnu 2012, v Americe u Caldo Verde Records (CD) a Orindal Records (vinyl, digitálně), v Evropě u německého labelu Tomlab Records. Krýpko dostává melancholičtější háv.

SSION (Soundcloud)
Kolem Codyho Critcheloe z Kansasu a jeho art-punkové party SSION nemusíme dělat příliš mnoho cavyků, protože tady je to jasné – skvělá live show, vykřičník. V tomto kontextu je vlastně vedlejší jeho diskografie, třeba zatím poslední studiová deska Bent, kterou si v roce 2011 sám vydal. Vezměte extravagantního Codyho, znásobte třemi a máte alespoň částečné povědomí o jeho vystoupeních.

Telepathe (Soundcloud)
Elektronické popové duo Telepathe z Brooklynu ve složení  Busy Gangnes a Melissa Livaudis. Za sebou mají vydání třech EP, to první, Farewell Forest, vyšlo v roce 2006. Leden roku 2009 jim vynesl debutové studiové album Dance Mother vydané u IAMSOUND. Podle rozhovorů, které v zahraničí poskytli, to vypadá, že nám letos nadělí desku číslo dvě.

Deceased Squirrel on the Phone (Vimeo)
Tuhle tuzemskou dvojici, Barbora a Tomáš Přidalovi, znáte moc dobře z loňského ročníku anebo z předskakování na x koncertech pod hlavičkou “krýpy krů”. Kytara a bicí, všechno pěkně syrové.

Dinner (Soundcloud)
Za poněkud bizarním názvem se ukrývá dánská elektronická dark wave trojice s lehce ujetým způsobem tance. Na svém kontě mají dvě EP, You Are Like LA a Girl, vydaná u labelu Looking Forward. Ten tanec nás dostane až naživo, tajemný a přitažlivý vokál Dinner si můžeme vychutnat už z nahrávek.

Dracula Lewis (Soundcloud)
Už z názvu je jasné, že tady se podíváme do Transylvánie. Tahle zvláštní bytost strávila nějakou dobu v milánských squattech, realizací několika instalací nebo třeba založením labelu Hundebiss Records. Kromě toho ale Dracula Lewis stojí za hodně agresivní a temnou elektronikou.

Hissing Fauna (Facebook)
Z tuzemské stáje Bleeding Ear se letos Kutné Hoře představí kytarová čtveřice Hissing Fauna.

Lightning Glove (Bandcamp)
Tak tahle parta s námi letos mává jak nic. Jejich aktuální deska Fantasmagorie Interiéru by vás neměla minout a stejně tak ani jejich živá performance.

Quiltland (Soundcloud)
Pokud si pod jménem Quiltland představíte v první řadě muže, budete na stejném omylu jako já. Frida Li Lövgren, která za projektem stojí, je Švédka, co si hraje se skoro až filmově mystickým psychedelickým synthem.

S ND Y P RL RS (Bandcamp)
I s projektem S ND Y P RL RS, za nímž stojí sympaťák z Dánska působící v Berlíně, jste se setkali na loňském ročníku. Letos ale svou drone performanci obohatí o kytary, čili to bude zase něco trochu jiného.

Zdroj: INDIEMUSIC

.

Na letošní ročník Creepy Teepee 12. až 14. července v Kutné Hoře se chystá několik novinek, které budou odhalovány postupně na serveru Indiemusic, facebookovém profilu a webu samotného festivalu. Uvidíme, zda se i toto léto „svátek hipsterů“ vydaří tak, jako minulé ročníky, kdy v Kutné Hoře vystoupili například Final Fantasy, Bill Callahan aka Smoke, Handsome Furs nebo Xiu Xiu.

.