Druholigoví házenkáři kutnohorské Sparty mají za sebou jarní premiéru | Kutnohorské listy

Druholigoví házenkáři kutnohorské Sparty mají za sebou jarní premiéru

Ve dvanáctém kole 2. ligy mužů cestovala kutnohorská Sparta do haly pražské Slavie.  Jarní část mistrovské druholigové sezóny zahájili Kutnohořané na půdě zkušeného domácího celku třígólovou prohrou 27:24. ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

V neděli 24. února zahájil tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora jarní část mistrovského ročníku 2. ligy mužů SVČ 2012/2013 utkáním 12.kola, ve kterém nastoupil od 15,00 hodin ve sportovní hale pražské Slavie proti zkušenému domácímu týmu – HK Slavia Praha. Kutnohorský tým mužů se utkal se Slavií v zahajovacím podzimním utkání nového mistrovského ročníku 2.ligy. Tehdy doma /v Kostelci/ prohrál o 4 branky 23:27, po poločasovém vedené hostů 13:15. V neděli tedy byla na programu odveta a Sparta měla svému soupeři co oplácet.

Úvodní minuty utkání byly poměrně vyrovnané, oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení – 1:0, 1:2, 2:2, 2:3a v 7. minutě 3:4. Za tohoto stavu se ale domácím podařila rychlá šňůra 5 branek a ve 12. minutě již vedli 8:4. Když do 16. minuty zvýšili své vedení na rozdíl 5 branek – 10:5, nevypadalo to s nadějemi Sparty na nějaký úspěšný výsledek vůbec valně. Ale v dalších minutách se její hra přece jenom zlepšila a v 18. minutě již byl náskok domácích pouze dvoubrankový – 10:8, stejný rozdíl byl i o minutu později – 11:9. V poslední desetiminutovce 1. poločasu však domácí tým měl opět více ze hry a tak nakonec odcházel do kabin s náskokem 4 branek – 16:12. Sparta v úvodním dějství  úvodního jarního kola neměla příliš dobrou obranu a za ní se nedařilo ani brankářům. A to hodně napomohlo domácím ke čtyřbrankovému poločasovému vedení.

Na začátku 2. poločasu domácí ihned zvýšili na 17:12, ale v dalších minutách Sparta pětibrankový náskok pomalu umazávala. Ve 33. minutě na rozdíl 3 branek – 17:14, ve 37. minutě na rozdíl pouhých 2 branek – 18:16 a tak tomu bylo ještě v polovině 2. poločasu, kdy byl stav 21:19. Na rozdíl jediné branky se jí však snížit nepodařilo, i když k tomu bylo několikrát hodně blízko. Ale neproměnění několika dobrých příležitostí potrestal domácí tým 3 slepenými brankami v rozmezí 46.-47. minuty a rázem byl stav zase o pět – 24:19, v 52. minutě ještě 25:20. Za tohoto stavu Sparta ještě zabojovala a dokázala snížit do 55. minuty opět na dvoubrankový rozdíl – 25:23. V závěrečné pětiminutovce však zkušený domácí tým své vedení ohlídal a zaslouženě si připsal oba body za vítězství 27:24.

Brankářům se nedařilo
Sparta neodehrála v úvodním jarním kole špatné utkání, většinu hráčů lze za předvedený výkon /hlavně ve 2.poločasu/ pochválit. Škoda horšího výkonu v obraně v prvních 30-ti minutách, to měli domácí mnohdy až moc prostoru k pohodové střelbě. V čem však byl markantní rozdíl v nedělním utkání, to byl výkon brankářů obou týmů. Zatímco domácí brankář měl dvacet úspěšných zákroků a velký podíl na úspěšném výsledku svého týmu, kutnohorská dvojice Červenka /2/ – Hroch /3/ si připsala pouhých pět úspěšných zákroků a to bylo strašně málo. Jinak v týmu Sparty se představili dva noví hráči, kteří přišli na jarní hostování – odchovanec Jiří Pícha /z dorostu pražské Dukly/ a Michal Polák ze Sokola Úvaly. Prvně jmenovaný podal velmi dobrý výkon a týmu hodně pomohl /škoda však, že stihne odehrát pouze tak polovinu jarních utkání/, druhý jmenovaný si teprve na hráče a hru Sparty musí zvyknout /absolvoval pouze jeden trénink/, ale určitě bude také pro tým hodně platný. Sparta tedy vykročila do jarní části 2. ligy porážkou, pokud však naváže v dalších kolech na výkon ze 2. poločasu utkání, může se dočkat lepších výsledků i bodových zisků.

Petr Vobořil, házenkářský oddíl TJ Sparta Kutná Hora

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Hroch /br/ – Kůrka 6, Hovorka 4, Pícha 4, Hrčka 3, Šalátek 3, Polák 2, Hájek 1, Rudolf 1, Polívka P., Salák a Šnajdr.
Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 4, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 5/4 – 1/1, ROZHODČÍ: Navrátil – Šiška  /oba Praha/, DIVÁCI: 55.

Ostatní výsledky 12.kola:
AŠ Mladá Boleslav – HC Kolín 23:17, TJ Dvůr Králové n/Labem – HK Město Lovosice „B“ 34:27, ELP Jablonec n/Nisou – 1.HC Pardubice 29:19, SOKOL Libčice n/Vltavou – HC Žatec 23:18, SOKOL Bělá p.Bezdězem – SK Praha 4 32:28.