Khnet.info: Čapí rodinka už se zabydluje na komíně, sledujte on – line!

Warning: Illegal string offset 'width' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29 Warning: Illegal string offset 'height' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29

Kutnohorské občanské sdružení  KHnet.info, po přímém přenosu demolice v Uhelné ulici 555, připravilo další zajímavost, tentokrát určenou především milovníkům přírody. Sdružení umístilo webkameru na komín v Kralicích, kde se letos usídlila nová čapí rodinka. Zástupcům ptačí říše tak bude možné nahlédnout až „do kuchyně“. …………………………….

Webkamera je zaměřena na čapí hnízdo na komíně, kde už v minulosti čápi hnízdili. V loňském roce ale bohužel jeden čáp po styku s dráty vysokého napětí zahynul. Letos už se ovšem na komíně usídlila rodinka nová, 26. března dorazil první čáp a o dva dny už se ve hnízdě objevil kompletní párek čápů bílých. Právě čápa bílého a čápa černého, tedy oba v České republice žijící druhy, Česká ornitologická společnost vyhlásila Ptákem roku 2014.

(jok)

Záběry z webkamery KHnet.info

Čápi 2014

 

.