Palackého náměstí se zaplnilo elektromobily

Warning: Illegal string offset 'width' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29 Warning: Illegal string offset 'height' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29

Elektromobily z celé Evropy se v červnu vydaly na čtvrtý ročník Electric Car Rally „eTourEurope“. Své putování zahájily elektromobily v Mnichově 9. června. Jednou ze zastávek závodu byla ve čtvrtek 15. června Kutná Hora.
K účastníkům rally promluvil starosta Kutné Hory, Martin Statrý: „Jsem moc rád, že jste se cestou po Evropě stavili v Kutné Hoře. Navíc jsem si mohl zkusit jízdu automobilem Tesla. Je to úžasné. Připadal jsem si jak ve sci-fi filmu,“ uvedl kutnohorský starosta Martin Starý.„Před pár týdny jsme měli na Palackého náměstí sraz wartburgů a trabantů. Mému srdci jsou ale elektromobily bližší,“ konstatoval Starý a navázal: „Byl bych moc rád, kdyby tato auta časem jezdila po celém světě. Jsou nejenom ekologicky šetrná, ale i nádherná,“ dodal.
Z Kutné Hory se účastníci závodu vydali do Bratislavy a Budapešti.  Elektromobily za devět dní projedou devět hlavních měst, jde o nejnáročnější elektromobilní rally v Evropě. Třináct týmů projede přes dvanáct zemí za devět dní 3600 km.
Více informací o Electric Car Rally „eTourEurope“ najdete na www.etoureurope.eu.

(red)