Pietní akt Jom ha-šoa se letos znovu uskuteční i v Kutné Hoře

Warning: Illegal string offset 'width' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29 Warning: Illegal string offset 'height' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29

Den holocaustu a hrdinství, hebrejsky Jom ha–šoa ve ha-gvura připadne letos na 16. dubna. Kutná Hora se znovu připojí k Praze, Brnu, Kolínu, Liberci, Olomouci a Sušici, kde všude se pietní akt uskuteční. Ve městě stříbra se bude konat od 14. hodin na Palackého náměstí.

.
.

Klíčovou aktivitou Jom ha-šoa v České republice je čtení jmen obětí. Připomínka není jen příležitostí k uctění milionů zmařených lidských životů, ale také k otevírání diskuze o současném stavu lidských práv.
Tématem letošní akce jsou Návraty a nenávraty českých a moravských Židů a Romů po osvobození v roce 1945. Připojte se k nám ve čtvrtek 16. dubna na Palackého náměstí a přečtěte několik jmen a stručných osudů obětí nacistické perzekuce.

(jok)

Připomeňte si loňské čtení v Kutné Hoře v naší fotogalerii…

[nggallery id=470]

 

.