Přijďte podpořit kutnohorské školáky na Odpadiádu 2015

Odpadové soutěžení družstev základních škol z Kutné Hory, Odpadiáda 2015, se uskuteční na Palackého náměstí v Kutné Hoře ve středu 17. června od devíti do dvanácti hodin. Akce je pořádána v rámci krajské informační kampaně k vyššímu zapojení obyvatel do třídění odpadu s podporou města Kutná Hora a Středočeského kraje.

.
Družstva budou soutěžit ve znalostních disciplínách (odpadový test, třídící štafeta, recyklační křižovatka) a ve zručnosti (slalom s popelnicí, třídící běh). Součástí bude i doprovodná výstava o třídění a využívání odpadů.
Středočeský kraj ve spolupráci s městem Kolín uspořádal v rámci zlepšení kvality třídění odpadu stejnou akci 10. 6. 2015 na Karlově náměstí v Kolíně, kde se setkali kolínští školáci.
„Děti musely prokázat jak své znalosti, tak i zručnost. Protože se soutěžní zápolení konala na veřejném prostranství, připomněly problematiku třídění odpadů také všem kolemjdoucím,“ uvedl náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast zemědělství a životního prostředí Marek Semerád.
Přijďte kutnohorské školáky podpořit i Vy. Budete mít také možnost zasoutěžit si i v některých doprovodných disciplínách.

(tz)

.