ZAČALY DNY DÁNSKÉ KULTURY V KUTNÉ HOŘE

Warning: Illegal string offset 'width' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29 Warning: Illegal string offset 'height' in /var/www/kutnohorskelisty/public_html/www/wp-content/themes/newspaper/loop-templates/content-single.php on line 29

Již třetím rokem představuje Kutná Hora svá partnerská města – letos se v Kutné Hoře prezentuje dánské město Ringsted.
Město, se kterým kutnohorská radnice spolupracuje od roku 1988, bude představeno v rámci akce: „Dny dánské kultury“, která probíhá od pátku 16. června do středy 21. června. 
Dny dánské kultury byly zahájeny v pátek odpoledne v prostorách Malé galerie městského Tylova divadla v Kutné Hoře vernisáží výstavy fotografií Anne-Mette Kelter Skovsgaard, která se prostřednictvím svých děl snaží vyprávět příběhy života.
„Jsem velmi potěšena, že partnerství Kutné Hory s městem Ringsted stále trvá, bylo uzavřeno již v roce 1988,“ uvedla místostarostka Kutné Hory Zuzana Moravčíková. „Naše spolupráce začala především výměnými pobyty žáků a studentů škol,“ připomněla Moravčíková a pokračovala: „Následovala spolupráce na poli kulturním, což dokazuje i akce „Dny dánské kultury“, která nyní v Kutné Hoře probíhá,“ řekla.
Po vernisáži představili zástupci tamní radnice město Ringsted a ochutnat bylo možné i typické dánské pečivo z vyhlášené cukrářské školy, která je jediná v Dánsku a sídlí právě v Ringstedu.

(red)