Na Kutnohorsku epidemiologové evidují dva potvrzené případy onemocněním COVID – 19, vyzývají občany k dodržování vydaných nařízení

Epidemiologové na Kutnohorsku k 18. březnu evidují již dva potvrzené případy onemocnění koronavirem.

V současné době se intenzivně jedná o zřízení odběrového místa v kutnohorské nemocnici. „Vše je zatím v řešení. O všem intenzivně jednáme,“ řekla Zdeňka Kroupová z protiepidemického oddělení kutnohorského pracoviště Krajské hygienické stanice Stč. kraje s tím, že denně pracovnice kutnohorského pracoviště provedou v průměru pět až deset odběrů. „Je to individuální. Záleží na tom, kolik lidí se nahlásí, popřípadě koho vyhodnotíme k odběru,“ podotkla epidemioložka.

Jednorázové roušky doporučuje po použití odložit do PVC sáčku, zauzlovat a dát do komunálního odpadu. „Opravdu to nejde řešit jako odpad infekční,“ konstatovala a dodala, že pokud lidé používají roušky k opakovanému použití, doma vyrobené z bavlny, je potřeba je denně vyprat na co nejvyšší teplotu a poté přežehlit.

„Prosím všechny občany, aby se chovali ohleduplně vůči všem okolo sebe a dodržovali pravidla nastavená státem (používání roušek, omezení návštěv s ostatními). Nejezděte zbytečně na nákupy každý den. Vyšlete jednoho člena, který nakoupí. Nemusí přeci jezdit celá rodina,“ vyzývá občany epidemioložka Zdeňka Kroupová.

Dodržujte prosím vydaná doporučení, nařízení a opatření k zamezení šíření nákazy. Společně tak můžeme vlastní důsledností usnadnit nelehké práci epidemiologů, lékařů, sester, hasičů, policistů a dalších.

Situaci i nadále sledujeme.

Monika Pravdová

Zavřít menu