Pozor změna: Vláda upravila vyhrazené hodiny pro nákupy seniorů starších 65 let a to na ráno mezi 7 až 9 hodinou
Ilustrační snímek - tisková konference. Foto: web Úřad vlády ČR

Vláda 19. 3. upravila své středeční usnesení k vyhrazení hodin pro nákupy seniorů starších 65 let. S platností od 20. 3. budou smět mezi 7 až 9 hodinou ráno nakupovat v maloobchodních prodejnách potravin a drogeriích pouze senioři nad 65 let. Původně měli hodiny vyhrazené od 10 do 12 hodin. Do obchodů ve vyhraznou dobu od 7 do 9 hodin mohou nově také držitelé průkazů pro osoby zdravotně postižené a zaměstnanci pečovatelských služeb. Senioři mohou chodit nakupovat i v jinou hodinu, z preventivních důvodu, kdy právě oni jsou nejohoženější skupinou, se jim to nedoporučuje.

 

Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví se všem osobám zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, v čase mezi 7:00 hod. – až 9:00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu, osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

stát se chystá doplatit ošetřovné za celou dobu uzavření škol či školek, a to rodičům dětí do 13 let. Novelu dostane sněmovna.

omezení pohybu přes hranice od 21.3. 0:00 pro osoby pracující za hranicemi, nově nutno zaznamenávat přechod tam i zpět

podpora pro firmy s uzavřeným provozem a podpora firem na ochranu pracovních míst

red

Zavřít menu