V souvislosti s ohniskem nákazy covid-19 v Církvici epidemiologové otestovali již 80 lidí, v testování budou pokračovat i zítra

Epidemiologové k 7. 7. 2020 evidují na okrese Kutná Hora 21 potvrzených případů COVID-19, z toho 11 z Kutné Hory. V 15 případech se jedná o zaměstnance firmy HR Partner CZE s.r.o. Církvice. Zbývající případy s nimi souvisejí, jedná se o rodinné příslušníky a další osoby, které byly s nimi v kontaktu.

Kontakty nemocných jsou v karanténě a pokračuje jejich testování v odběrovém místě v kutnohorské nemocnici. Starosta města Kutné Hory je již od víkendu v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a kutnohorskou nemocnicí.

„V souvislosti s ohniskem nákazy epidemiologové k dnešnímu dni otestovali již 80 lidí. Celkem jich plánují otestovat kolem stovky. Na základě výsledků po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí bude rozhodnuto, zda bude svolán krizový štáb. Po vyhodnocení průběhu nákazy budou případně zavedena potřebná preventivní opatření proti šíření nákazy,“ uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora s tím, že prozatím byl z preventivních důvodů dočasně vyhlášen zákaz návštěv v kutnohorské nemocnici a v Domově Barbora. „Podle vyjádření epidemiologů se jedná o jedno ohnisko, které je pod kontrolou a zatím další opatření nejsou potřeba. U všech potvrzených případů se jedná o lehčí průběh onemocnění. Pokud by si některý z případů vyžádal hospitalizaci, kutnohorská nemocnice má pro tyto případy vyčleněna infekční lůžka,“ dodal starosta s tím, že v případě potřeby by se krizový štáb mohl sejít již ve čtvrtek, kdy budou mít epidemiologové k dispozici výsledky většiny z provedených testů.

pra

———————–

Stanovisko společnosti HR Partner CZE s.r.o. k tiskovým zprávám ohledně koronaviru:

V některých tiskových médiích byly zveřejněny informace týkající se objevení koronaviru v naší společnosti.

Je skutečností, že ve výrobní pobočce naší společnosti v Církvici u Kutné Hory došlo k výskytu nemoci Covid-19, přestože jsme od začátku a po celou dobu koronakrize zachovávali na pracovišti společnosti maximální a důsledná hygienická opatření.

Apelovali jsme i na zodpovědný přístup našich zaměstnanců při trávení volného času i v době rozvolňovacích opatření.

Ihned od okamžiku, kdy se vedení společnosti dozvědělo o prvním případu, informovalo o něm Krajskou hygienickou stanici Středočeského kraje a příslušné lékaře.

Dále vedení společnosti bezodkladně uzavřelo ohrožené pracoviště.

Zatím nemáme přesné informace, jakým způsobem se koronavirus na pracoviště rozšířil, vše je dosud v šetření kompetentní hygienické stanice, která je z našeho pohledu jediná oprávněná informovat o zdroji nákazy.

Další postup, včetně obnovení provozu, bude společnost konzultovat s kompetentními institucemi, zejména krajskou hygienou, se kterou je v nepřetržitém 24 hodinovém kontaktu.

Společnost se v této situaci zachovala co nejvíce odpovědně a dodržela všechny povinnosti vyplývající ze všech předpisů v boji s koronavirem.

Vedení společnosti pevně věří, že všichni naši další zaměstnanci a jejich rodinní příslušníci budou v pořádku.

Za společnost HR Partner CZE s.r.o Ing. Milan Dolejší, jednatel společnosti

 

Zavřít menu