Animovaný film Cuthna Antiqua veze z Karlových Varů cenu odborné poroty!

Kutnohorský režisér Jakub Obraz spolu se zástupci Kutnohorsko.cz,o.p.s., převzal ve čtvtrtek 9. října na 21. ročníku festivalu turistických filmů Tour Region Film cenu odborné poroty za animovaný film Cuthna Antiqua. V sále slavného karlovarského hotelu Pupp se tak dostalo ocenění filmu propagujícímu Kutnou Horu.

Posláním festivalu je uvést a ocenit filmy a multimedia, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji cestovního ruchu v České republice. TOUR REGION FILM je nejucelenější přehlídkou toho, co u nás za poslední dva roky vznikne a vzniklo. Festival je součástí mezinárodního festivalu TOURFILM 2014. Letos se ho zúčastnilo 64 filmů, 35 spotů a 30 multimédií.

Cuthna Antiqua
Studio KLUCIvespolek uvedlo premiéru nového animovaného filmu Cuthna Antiqua, který vypráví o stříbrné horečce na Horách Kutných,.6. března v kutnohorském kině Modrý kříž. Film vznikl ve spolupráci s Kutnohorsko.cz, o.p.s. V posledních letech pracuje studio KLUCIvespolek na krátkých animovaných filmech o památkách Světového dědictví UNESCO. Animovaný film Cuthna Antiqua je z této série zatím poslední.

(jok)

.

 

.