Sedmého června proběhl ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici poslední turnaj letošního ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené. V letošním ročníku této soutěže bojovalo o celkové prvenství opět pět základních škol – kutnohorské ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ T.G.Masaryka, ZŠ Kamenná stezka a tým ZŠ Starý Kolín.

Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se hrál jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2012/2013. Odehrálo se celkem 5 turnajů – dva v listopadu loňského roku, další tři – v březnu, květnu a červnu – v roce letošním. Dosažené výsledky v jednotlivých turnajích se poté započítávaly do dlouhodobých tabulek soutěže. Tento 5.ročník KŠL se hrál poprvé ve 2 věkových kategoriích a to 1.-3.třídy / 4 školy / a 4.-5.třídy / 5 škol /. Hrálo se vždy na dvou zmenšených hřištích, miniházená 4+1, systémem každý s každým, hrací doba byla 1×15 minut

Poslední – v pořadí pátý turnaj KŠL v kategorii 4.-5.tříd vyhrál bez ztráty bodu tým ZŠ Žižkov. Tým nastřílel jasně nejvíce branek / hlavně zásluhou dvojice Flachs – Šimon / a nejméně jich obdržel / v brance se vystřídala dvojice Klouček – Valeš /. S dvoubodovým odstupem skončil na 2.místě tým ZŠ Jana Palacha, který hlavně spoléhal na brankáře Junka a střelkyni Krupkovou. 3.místo se ziskem 4 bodů obsadil tým ZŠ Kamenná stezka. Za „Kamenku“ dobře zachytal Šibrava a střelecky se nejvíce prosazovala dvojice – Gavlasová – Kocourková. Na 4.místě skončil se ziskem 2 bodů tým ZŠ T.G.Masaryka. V tomto týmu vynikl jednoznačně nejlepší střelec celého turnaje Červený, dobře mu sekundoval Fojta. Na 5.místě bez bodového zisku skončil tým ZŠ Starý Kolín. Více jak polovinu branek týmu nastřílel druhý nejlepší střelec tohoto turnaje Kotva, spolehlivě zahrál také Doležal.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 4.-5.třídy:

ZŠ Žižkov: Valeš / br-9 / – Flachs 24, Šimon 23, Pavlík 13, Klouček 18, Novák 2 a Růžička 2. Trenér: Bedřich Franc.

ZŠ Jana Palacha: Junek /br/ – Krupková 28, Neumanová 14, Závodský 13, Kocourek 11, Pekař 4 a Zeman 2. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ Kamenná stezka: Šibrava /br/ – Gavlasová 20, Kocourková 20, Jošt 15, Netolická 12, Janeček 7, Hirko 3 a Sivák 1. Trenér: Vít Šnajdr.

ZŠ T.G.Masaryka: Červený 38, Fojta 19, Janeček 5, Kutílek 4, Hladík 3, Langer 1, Vágner 1, Batelka, Kadleček, Kadlečková, Wasserbauer a Zelenková. Trenérka: Ivona Hapalová.

ZŠ Starý Kolín: Šedová /br/ – Kotva 31, Doležal 15, Šírek 5, Pašková 4 a Bartůňková. Trenérka: Líba Třískalová.

A jelikož byl páteční turnaj posledním v tomto ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené, následovalo po jeho skončení vyhlášení výsledků celkových.

Zaslouženým vítězem 5.ročníku v kategorii 4.-5.tříd se stal tým ZŠ Jana Palacha, pod vedením trenérky Marie Blahníkové.

Vítězný tým ZŠ Jana Palacha odehrál celý ročník v této sestavě / celkem nastoupilo 13 hráčů /:

Forst, Junek, Kalfiřt Daniel, Kalfiřt Denis, Kocourek, Krkoš, Krupková, Neumanová, Pekař, Svoboda, Závodský, Zeman a Zachariáš.

KONEČNÁ tabulka KŠL 2012/2012 – 4.-5.třídy:

1.ZŠ Jana Palacha20  –  18 – 0 –   2360 : 25936
2.ZŠ Žižkov20  –  17 – 0 –   3371 : 23834
3.ZŠ Kamenná stezka20  –    8 – 1 – 11266 : 27417
4.ZŠ T.G.Masaryka20  –    4 – 2 – 14248 : 31210
5.ZŠ Starý Kolín20  –    1 – 1 – 18233 : 395  3

Z rukou ředitele ZŠ Kamenná stezka V.Šnajdra a zástupkyně ředitele ZŠ Starý Kolín L.Třískalové / oba zároveň školní trenéři / převzal vítězný tým pohár a diplom, všichni jeho hráči zlaté medaile. Týmy na ostatních místech obdržely pohár a diplom.

Dále byli vyhlášeni nejlepší jednotlivci celé soutěže – 4.-5.třídy:

nejlepší brankář – Jaroslav VALEŠ /  ZŠ Žižkov /

nejlepší hráč –  Martina KOCOURKOVÁ / ZŠ Kamenná stezka /.

nejlepší střelec – Tomáš FLACHS / ZŠ Žižkov /

2.nejlepší střelec – Lucie KRUPKOVÁ / ZŠ Jana Palacha /

3.nejlepší střelec – Filip KOTVA / ZŠ Starý Kolín /

Všichni tito hráči byli dekorování plaketou, medailí a diplomem.

10.Fojta MarekZŠ T.G.Masaryka  59

V kategorii 1.-3.tříd vybojoval v posledním turnaji KŠL jasné vítězství tým ZŠ Žižkov. Ten obdržel ve 3 utkáních nejmenší počet branek, střelecky se nejvíce prosazovala Šnajdrová. Na 2.místě skončil s odstupem 2 bodů tým ZŠ Starý Kolín, za který nastříleli nejvíce branek Moravec a Vajgl / nejlepší střelci tohoto turnaje s 24 brankami /. .3.místo obsadil tým ZŠ Jana Palacha. Zde se nejvíce střelecky prosazoval Salák. A 4.místo obsadil bez bodového zisku tým ZŠ Kamenná stezka. Převážnou většinu branek zaznamenal D.Novák.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:

ZŠ Žižkov: Šnajdrová 22, Mommers 12, Trnka 5, Klimtová 4, Mašek 3, Vlková 1, Bělohlávek a Kárník. Trenérka: Petra Lorencová.

ZŠ Starý Kolín: Moravec 24, Vajgl 24, Pokorný 4, Mušák 2 a Lněnička. Trenérka: Andrea Saláková.

ZŠ Jana Palacha: Balog /br/ – Salák 12, Novák P. 7, Zvěřina 6, Němec 3, Vlasáková 3, Kareš 2, Trpišovská 2 a Konečný 1. Trenérka: Marie Blahníková.

ZŠ Kamenná stezka: Novák D. 8, Novotný 2, Balcar 1, Binderová, Husar a Novák F. Trenérka: Helena Krausová.

A také v této kategorii následovalo vyhlášení výsledků celkových.

Zaslouženým vítězem 5.ročníku v kategorii 1.-3.tříd se stal tým ZŠ Žižkov, pod vedením trenérky Petry Lorencové.

Vítězný tým ZŠ Žižkov odehrál celý ročník v této sestavě / celkem nastoupilo 15 hráčů /:

Bělohlávek, Částková, Dostál, Kárník, Klimková, Mašek, Mommers, Pospíšil O., Pospíšil T., Svobodová, Šnajdrová, Trnka, Vlková, Zedník a Zelená.

KONEČNÁ tabulka KŠL 2012/2012 – 1.-3.třídy:

1.ZŠ Žižkov20  –  18 – 0 –   2360 : 25936
2.ZŠ Jana Palacha20  –  17 – 0 –   3371 : 23834
3.ZŠ Starý Kolín20  –    8 – 1 – 11266 : 27417
4.ZŠ Kamenná stezka20  –    4 – 2 – 14248 : 31210

Také zde převzal vítězný tým pohár a diplom, všichni jeho hráči zlaté medaile. Týmy na ostatních místech obdržely pohár a diplom.

Dále byli vyhlášeni nejlepší jednotlivci celé soutěže – 1.-3.třídy:

nejlepší brankář – Lukáš DURAS /  ZŠ Jana Palacha /

nejlepší hráč –  David NOVÁK / ZŠ Kamenná stezka /.