V osmnáctém kole hostili Sršni na svém ledě HC Zlonice. Soupeře z dolní poloviny tabulky, který dokázal svou formu v předešlém kole porážkou třetích Kralup, potřebovali Sršni porazit. Chtěli si zachovat vedení v soutěži, udržet domácí neporazitelnost a zlepšit svou náladu po prohře v Kladně.

.
SK Sršni Kutná Hora – HC Zlonice 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)
Od prvních minut bylo vidět odhodlání obou týmů dnes uspět. To přinášelo více bojovnou než pohlednou hru a na domácích hráčích byla ještě znát herní nepohoda. Sršni však byli aktivnějším týmem, svého soupeře přestříleli (16:6) a v patnácté minutě otevřeli skóre. Po střele obránce Havelky se dorážkou prosadil Jelínek. Dvě minuty před první sirénou Pácal navýšil vedení po Melounově asistenci. Zloničtí, nespokojeni s vývojem ještě chtěli korigovat skóre, ovšem brankář Petr Myřátský uhájil do sirény čisté konto Sršňů.
Do druhé části nastoupil do domácí brány Denis Hermann a hosté zvýšili obrátky na maximum. Dokázali snížit po pěti minutách na 2:1 a o tři minuty později vyrovnat po zmatcích v rozehrávce Sršňů. Domácím vrátit vedení zařídil opět dorážkou Jelínek, kterému asistoval Jiří Tvrdík I. Zloničtí se ovšem prosadili svým důrazem ještě jednou před druhou sirénou a opět vyrovnali. Nerozhodné skóre vydrželo až do druhé přestávky a rozhodnutí měla přinést až poslední třetina.
Do té skvěle vlétla první formace Sršňů. Po úvodní buly Čejka našel rozjetého Rudolfského, který procedil svou střelu hostujícím brankařem v jedenácté sekundě. O dvě minuty později kombinaci Pipka a Javůrka úspěšně zakončil Čejka, Sršni se konečně uklidnili a dostali do herní pohody. Zloničtí, kteří ztratili hodně sil ve druhé části si již nedokázali vytvořit souvislejší tlak a lepším týmem byli Sršni. Poslední zápis do střeleckých listin deset minut před koncem zařídil po Jelínkově asistenci Jan Tvrdík a definitivně zlomil odpor houževnatého soupeře.
Sršni tedy uhájili těsné vedení soutěže. Příští kolo odehrají důležitou bitvu o první místo v tabulce, s aktuálně druhým týmem HC Žabonosy se střetnou v neděli 14. února od 17:15 v sousedním Kolíně.

Hynek Macháček, SK Sršni Kutná Hora

.
Branky Sršňů: Jelínek (Havelka), Pácal (Meloun), Jelínek (Tvrdík I.), Rudolfský (Čejka), Čejka (Javůrek, Pipek), Jan Tvrdík (Jelínek)

Sestava: Myřátský, Hermann  –  Vaněk, Čejka, Siváček, Havelka, Tvrdík II., Fiala, Meloun, Rudolfský, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Andrle, Pácal, Charvát, Hynek, (Švejda, Sádlo)

Trenér: Stanislav Bednář