Nad Kutnou Horou se chystá plná zahrada skvělé zábavy

Letní multižánrový festival TyjátrFest oslaví letos patnácté narozeniny. Na kaňkovské zahradě pořadatele Václava Veselého se tentokrát uskuteční akce přímo mezinárodních rozměrů, znít bude čeština i slovenština, vystoupí zambijský rapper i kubánský klaun. TyjátrFest vznikl v roce 2000 z původní zahradní narozeninové slavnosti Václava Veselého. 

.
Letní multižánrový festival otevře návštěvníkům své brány ve čtvrtek 21. srpna a na vlnách pohody a umění dopluje až do nedělního podvečera. Na své by si měl přijít skutečně každý. V nabídce se mísí divadlo s různými žánry muziky, komediantských kousků, snímků filmařů i pořadů pro děti. To vše doplněné o pohodu zahradního amfiteátru s domácími dobrotami, lahodnými nápoji i možností ubytovat se ve vlastních stanech. Ale všechno tohle by se ani přes úsilí pořadatelů nestalo, pokud by neexistovala podpora Města a dobrých duší v podobě sponzorů a partnerů.
„Všem – především pak za spokojené diváky, patří upřímný dík. Prohlédněte si prosím jejich loga a v duchu, ale třeba i osobně jim poděkujte. Mám je za to rád,“ vyznal se autor a ředitel TyjátrFestu Václav Veselý.
TyjátrFest vznikl v roce 2000 ze zahradní narozeninové slavnosti Václava Veselého. Open air festival se těší velké oblibě lidí z umělecké branže i publika z různých koutů Čech a Moravy. Na scéně TyjátrFestu již excelovala divadla z Mladé Boleslavi, Pardubic, Kutné Hory, Turnova, Zruče nad Sázavou, Českých Budějovic, Prahy, Brna, Olomouce, Zlína a odjinud. Své místo tu mají také hudebníci, výtvarníci, filmaři a umělci řemesla kejklířského, žonglérského, siláckého, kouzelnického, ohňového a všelikého jiného. V historii festivalu v programu nechyběli ani umělci zvučných jmen: Anna Polívková, Marcela Březinová, Petr Jablonský, Železný Zekon, Miluška Voborníková a další. Účinkující i diváci o své účasti na TyjátrFestu v Kutné Hoře hovoří vždy jako o nezapomenutelné události, kam se rádi chtějí vracet.

Kompletní program a informace o jednotlivých umělcích najdete ZDE.

 

(tz)

 Připomeňte si atmosféru loňského TyjátrFestu v naší fotogalerii…

[nggallery id=281]

 

.