Projekt Lepší škola už zná svého vítěze

28. června byl vyhodnocen nejlepší dětský nápad soutěžní kampaně Lepší škola, kterou pro kutnohorské základní školy připravila firma Foxconn Technology. Po sečtení facebookového hlasování a hodnocení nezávislé poroty se vítězem stal projekt Chceme skleník na terase ze ZŠ T. G. Masaryka.

 

Veřejná prezentace devíti finálových projektů se uskutečnila v reprezentativním prostoru Rytířského sálu ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře. Za každou zapojenou školu prezentovali žáci sedmých a osmých tříd tři vybrané nápady, které rozpracovali do Power Pointové prezentace a před veřejností a nezávislou porotou je představili.  Do soutěže se přihlásily  kutnohorské základní školy Jana Palacha, Kamenná stezkaT. G. Masaryka. Žáci z těchto tří škol v rámci své výuky pravidelně diskutovali o tom, jak mohou zlepšovat prostor, ve kterém žijí, a přemýšleli o tom, co ještě by mohli ve své škole zlepšit. Přes mobilní a webovou aplikaci „Lepší místo“ pak zaslali své tipy.

„Jsme nadšení z toho, jakým způsobem se děti do naší soutěže zapojily. Jejich nápady a prezentace ukázaly, že jim není lhostejné, v jakém prostředí žijí a že pro své sny umějí napnout své mentální síly a zabojovat“, vyjádřila se k průběhu soutěže Simona Brůžková, supervizor náboru a komunikace Foxconn Kutná Hora. „Všechny prezentované nápady by si jistě zasloužily realizaci, nicméně vítězem může být jen jeden a my jsme velmi rádi, že vítězný nápad můžeme 50.000 Kč financovat a přispět tak ke zlepšení prostředí dětí na ZŠ…“, přidává se výrobní ředitel Foxconn Kutná Hora, Vladislav Král, jeden z členů poroty.

V nezávislé porotě dále zasedli starosta Kutné Hory Martin Starý, Radek Herold, ředitel firmy Herold, Petr Hurych, ředitel firmy Auto Unikom a dětský pohled na věc zastupovala Irena Coufalová z Gymnázia J. Ortena, členka skupiny Čupakabry, která získala 3. místo v celostátním kole prezentačních dovedností Prezentiáda.

Po sečtení facebookového hlasování a hlasování poroty se tedy vítězným nápadem stal projekt Chceme skleník na terase ze ZŠ T. G. Masaryka. A že výběr vítěze nebyl jednoduchý dokazují ostatní nápady, které se do finále soutěže dostaly. Ze ZŠ Jana Palacha soutěžily projekty: Akce Dvorek 1.0, Food Day, Wifi Free. Ze ZŠ Kamenná Stezka postoupily do finále nápady: Kamenná zeď – pocta deváťákům, Školní dvorek, Workoutová posilovna. ZŠ T.G. Masaryka soutěžila s projekty: Chceme skleník na terase, Vysněná Wifi, Workoutové hřiště. Na zrealizovaný skleník na terase a jeho slavnostní otěvření se děti ze ZŠ T. G. Masaryka mohou těšit po prázdninách.

Plnit dětská přání a dětské sny je bezesporu bohulibý a inspirativní počin. Firma Foxconn douhodobě udává svým postojem směr, k němuž by se mohli připojit i další dárci. Věřme, že je jen otázkou času, kdy budeme moci přihlížet realizaci některého z dalších skvělých dětských nápadů.

Více na www.lepsimisto.cz a www.foxconn.cz.

[nggallery id=777]