Filmové projekce, originální himálajské výrobky, benefice Café ProTibet nebo výstavu fotografií, to vše nabídl letošní ročník Festivalu ProTibet, během něhož jste se mohli seznámit s tradicemi a kulturou Tibetu. Festival se uskutečnil také v desítkách dalších českých měst.

.
V Kutné Hoře odstartoval festival v úterý 10. března, v den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, při kterém v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů. Hned první den oslovil Kutnohořany infostánek na Palackého náměstí, kde si mohli zakoupit tibetské zboží. O velkém zájmu asi nejlépe svědčí fakt, že ještě ten den večer bylo třeba zboží doobjednat. V podvečer nabídli čajovníci v Dobré čajovně přítomným tibetský čaj a pochutiny i tématickou výstavu fotografií. První den vyvrcholil projekcí dokumentu Bez mrknutí britského režiséra Joshe Dugdalea, který měl unikátní příležitost natáčet osmnáct měsíců v bezprostřední blízkosti dalajlamy. Následovaly další projekce v kavárně Matky sobě, kavárně Na Kozím plácku a samozřejmě i v Dobré čajovně. V kavárně Matky sobě mohli návštěvníci přispět k celkovému výtěžku Festivalu ProTibet zakoupením kávy v rámci benefiční akce Café ProTibet. Vstup na všechny festivalové akce byl dobrovolný, výtěžek bude věnován na podporu malých mnichů z himálajského kláštera Diskit. Pokud jste dosud nestihli žádnou s festivalových akcí navštívit, máte možnost ještě do konce měsíce. V kavárně Na Kozím plácku na vás čeká další promítání ve čtvrtek 26. března od 19. hodin, festival skončí v neděli 29. března na kdy je od 19. hodin připravena poslední projekce v Dobré čajovně.
Festival pro Tibet pro vás v Kutné Hoře připravili spolek Kultura do města a Dobrá čajovna ve spolupráci s MOST, o. p. s., která podporuje od roku 2004 vzdělávání a zlepšuje životní podmínky lidí žijících v indických Himálajích a Tibetu. Projekt byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce.

(red)

.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

.

Zavřít menu