Městská hudba Františka Kmocha Kolín a kutnohorský USPS Tyl 26. dubna po roce znovu společně koncertovaly v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Pro stovky diváků, kteří na koncert vyrazili, bylo přichystáno několik hudebních lahůdek, koncert vyvrcholil Missou Brevis Jiřího Pavlici. ……………………………………

Část koncertu byla věnována skladbám s instrumentálními sólisty, dva z nich – Jan Molinger a Viktor Darebný již s MhFK několikrát vystupovali, zajímavostí a novinkou byl ovšem koncert pro kontrabas za doprovodu dechového orchestru. Sólového partu se ujal teprve 12-letý sólista Indi Stivín a předvedl, že talentu má opravdu na rozdávání. Odměnou mu byly dlouhotrvající ovace zcela zaplněného chrámu.
Dlouholetý primáš a umělecký vedoucí cimbálové muziky Hradišťan, Jiří Pavlica, je v posledních letech znám především jako úspěšný autor mnoha hudebních projektů. Významným dílem je mj. jeho Missa Brevis, kterou si mohli v úpravě dirigenta kolínského orchestru Miloslava Bulína poslechnout v druhé polovině koncertu. Kromě orchestru se v této skladbě  představil USPS Tyl, vokální sólisté Vendula Chmelíková, Zdeněk Licek a varhaník Viktor Darebný. Zajímavostí této skladby je i rozsáhlý part koncertních zvonů, na které zahrál člen MhFK Martin Kašpar. Vůbec prvnímu provedení Missy Brevis v úpravě pro dechový orchestr byl v chrámu svaté Barbory přítomen i sám autor.

(red)
.

[nggallery id=465]

.

Zavřít menu