Zasedání krizového štábu: situace se horší, je nezbytné důsledně dodržovat všechna opatření
 • V úterý 2. března se sešel krizový štáb ORP Kutná Hora, který musel bohužel konstatovat, že vývoj epidemické situace na kutnohorském okrese není příznivý. V době schůzky bylo na okrese 1176 nakažených, což představuje 1560 osob na 100 000 obyvatel. Počet nakažených roste i přímo v Kutné Hoře. V celkovém porovnání okresů Středočeského kraje je ale stále počet nakažených na Kutnohorsku třetí nejnižší. 
 • Epidemioložka KHS Středočeského kraje Zdeňka Kroupová informovala o skutečnosti, že se snižuje procento nemocných, kteří jako příznaky udávají ztrátu chuti a čichu a naopak se zvyšue podíl pacientů s nechutenstvím, průjmy, bolestí za ušima a dušností. Vzhledem k zahlcenosti odběrových míst i laboratoří se nyní prodlužují čekací doby na testy. 
 • Kutnohorská nemocnice se dostává do stavu nouze, 35 % lůžek je přitom vyhrazeno pro potřeby pacientů s covidem-19. Bohužel výhled na příští dva týdny předpokládá další zhoršení situace. Nemocnice řeší další problémy případného navyšování lůžek. 
 • Ve čtvrtek 25. 2. byly dovezeny z centrálního skladu územního odboru HZS v Benešově do výdejního místa v Kutné Hoře – do Sportovní haly Klimeška respirátory FFP2 určené pro školská zařízení na území ORP. 
 • Do pátku 26. 2. bylo již 1270 osob naočkováno, očkovalo se cca 90 osob tak zvané prioritní skupiny 1A denně. Od pondělí 1. 3. již začala registrace seniorů 70+ a pedagogů.
 • Nařízením vlády došlo opět k uzavření mateřských škol i prvních dvou stupňů škol základních. Pro děti pracovníků vybraných profesí nezbytných pro chod státu jsou k dispozici:Základní škola T. G. Masaryka Kutná Hora, Jiráskovy sady 387, 284 01 Kutná Hora (provozní doba: 07:00 – 16:00 hod.)
  Základní škola Zruč Nad Sázavou, Na Pohoří 575, 285 22 Zruč n. S. 
  (provozní doba: 06:30 – 15:30 hod.)
  Základní škola Uhlířské Janovice, Třebízského 268, 285 04 Uhlířské Janovice
  (provozní doba: 7:00 – 16:00 hod.)
  Mateřské školy Kutná Hora – MŠ Benešova 149/1 – U Sluníčka, 284 01 Kutná Hora
  (provozní doba: Po – Pá 06:15 – 16:30 hod.)

Žádáme všechny občany, aby se chovali zodpovědně k sobě samým i všem ostatním a důsledně dodržovali veškerá nařízení, která se týkají současné pandemie. Zdravotnická zařízení jsou na pokrajích svých možností a každý další případ těžkého průběhu nemoci přináší problémy. Nové mutace, které se objevují, přitom přináší často nepředvídatelné zvraty ve vývoji zdravotního stavu, který může vyžadovat okamžitý zásah. Není také dobré spoléhat na dříve prezantovanou 90 denní lhůtu, po kterou by mohli být lidé vyléčení z covidu chráněni proti další nákaze. 

Zavřít menu