Měšťanský pivovar Kutná Hora hostil další ročník hudební akce „Rockové vítání léta – Hora plná hudby“

Začátek akce patřil skupině „Lord Rock Music“ z Klatov, která návštěvníky patřičně nažhavila. Během vystoupení formace „Made On Earth“ se skvělou kytaristkou Terezou Pšeničkovou přišel první déšť. „Benefit“, legenda, která je na hudební scéně přes padesát let, zahrála své skladby i pohádky, které během jejího setu zazněly.

Po vystoupení se na značky připravila skupina „Torrax“, která představila své nové songy v duchu pirátské tradice. Během jejího hudebního setu nastalo opravdové peklo – nebe se zatáhlo, blesky křižovaly černé nebe a padaly proudy vody.

Před vystoupením tria „Lord Bishop Rock“ vypadl zvuk i osvětlení pódia. Zvukařům a osvětlovačům se po několika minutách podařilo vše zprovoznit, za což jim patří velké poděkování. „Lord Bishop Rock“ odehráli svůj set v pohodě a dostali promoklé diváky do správné nálady.

Po nich vystoupilo trio „Marco Mendoza“, které zahrálo skladby z alba „New Direction“, ale i ze své bohaté hudební kariéry. Šlo o skvělou tečku za promoklým „Rockovým vítáním léta“.

Pořadatelé děkují všem návštěvníkům, že vydrželi až do konce akce. Akci finančně podpořilo Město Kutná Hora a Nadace OSA.

V současné době probíhají přípravy další tradiční akce. 12. ročník charitativního „Kinematografu bratří Čadíků“ odstartuje v úterý 28. 7. 2026 na Palackého náměstí společně se skupinou „Trampoty“ od 19:00 hodin a promítáním filmu „Moře na dvoře“ od 21:00 hodin.

tz, foto: L. Bečán

Zavřít menu