Kutnohorští radní potvrdili výsledek výběrového řízení na demolici takzvaného „věžáku“, čili domu číslo popisné 555 v kutnohorské Uhelné ulici. Vítězná firma by mohla s postupným rozebíráním objektu začít, v ideálním případě, v polovině října letošního roku. ……………………………………………………………………….

Od sdělení výsledků výběrového řízení jeho účastníkům musí uplynout ještě patnáctidenní odvolací lhůta, pokud se nikdo z účastníků neodvolá bude možné s vítěznou firmou uzavřít smlouvu a přikročit konečně k očekávané demolici objektu. Dům by tedy mohl začít mizet někdy v polovině letošního října. Z výběrového řízení vyšel vítězně subjekt s názvem Sdružení pro demolici bytového domu Uhelná 555.
„Členy sdružení jsou AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. a VSJ Mechanizace s.r.o. Vítězná cena je 1 811 000 korun, což znamená výraznou úsporu oproti původně předpokládané částce,“ informoval starosta Ivo Šanc.

Odstřel nebude
Osmipodlažní kutnohorský činžák v Uhelné ulici číslo popisné 555 zeje prázdnotou již více než rok, o jeho celkové demolici rozhodli kutnohorští zastupitelé již v květnu loňského roku.
Budova, která je všeobecně považována za panelovou konstrukci, je ve skutečnosti stavbou cihlovou, bude tedy rozebrána kousek po kousku. O odstřelu domu se neuvažovalo z bezpečnostních důvodů, hrozilo poškození staveb v bezprostředním okolí činžovního domu. Demolice potrvá přibližně tři měsíce.
Co budovu nahradí není zatím jasné. „Jeden návrh existuje. Tím je architektonická studie výstavby bytových domů, jedná se přibližně o tři třípatrové objekty. Je to ale jenom jedna z možných variant. Další varianty budeme hledat a posuzovat,“ vysvětlil starosta Šanc.

 (jok)

.

Zavřít menu