Hlasy lidí rozhodly, které návrhy občanů získají podporu

O tom, které návrhy občanů města v rámci participativního rozpočtu Panuj Hoře získají podporu, rozhodlo hlasování pomocí mobilního rozhlasu. Vítězné projekty si mezi sebou rozdělí částku jednoho milionu korun z rozpočtu města.

Návrhy na zvelebení prostranství ve svém okolí mohli občané města podávat v rámci dalšího ročníku participativního rozpočtu Panuj Hoře do 31. ledna 2023. Celkem bylo přihlášeno 14 projektů. Po připomínkování a doplnění informací se uskutečnila prezentace návrhů, projekty byly zveřejněny na webových stránkách města. Podpořit projekty bylo možné prostřednictvím mobilního rozhlasu. Vítězné projekty si mezi sebou rozdělí částku jednoho milionu korun, vyčleněného pro tyto účely v rozpočtu města. Projekty byly rozděleny do městských částí Hlouška, Šipší, Žižkov, o přízeň hlasů se ucházely také Kaňk a Sedlec, Perštejnec a Neškaredice, Malín a Karlov, Vrchlice a Poličany.

Kaňk/Sedlec

Nejvyšší podporu hlasů (211) získal návrh na revitalizaci volně přístupného dětského hřiště u fotbalového stadionu TJ Sokol Kaňk, kde postrádají herní prvek na podporu pohybové aktivity dětí a rádi by zakoupili herní soustavu pro menší děti od 3 do 10 let a workoutovou sestavu pro děti od deseti let.

Malín/Karlov

Podporu 172 hlasů získal společný návrh malínských spolků na rozšíření veřejně přístupného dětského hřiště u malínské sokolovny. V předchozích dvou ročnících projektu Panuj hoře se podařilo v této lokalitě vybudovat workoutové hřiště, basketbalové koše, pingpongové sloty a dětské hřiště pro nejmenší. Nyní mají v plánu doplnit hřiště o prvky pro dospívající děti, například houpačku, nebo prolézačku-pyramidu.

Žižkov

Na Žižkově zvítězil projekt, který řeší dopadovou plochu pro workoutové hřiště ve veřejně dostupném hřišti u sportovního areálu Olympia Kutná Hora. V současné době jako dopadová plocha slouží zhutněný písek.

Šipší

V rámci projektu Panuj Hoře zvítězil na sídlišti Šipší projekt seniorských laviček, které mají delší posed, ideální úhel zkosení opěradla a případnou možnost zvolení úhlu posedu pro lepší vstávání. Navrženy byly různé varianty umístění.

Hlouška

V městské části Hlouška zvítězil projekt na vybudování oploceného dětského hřiště mezi panelovými domy na pozemku. V této lokalitě chybí dětské hřiště. Návrh řeší vybudování pískoviště, houpadla nebo houpačky a prolézačky se skluzavkou, případně kolotoče.

Vrchlice/Poličany

V Poličanech se mohou obyvatelé těšit na venkovní stůl pro stolní tenis na hřišti v místech, kde jsou dětské prvky a nohejbalové hřiště. Návrh řeší i zpevněnou plochu pod tímto stolem.

Perštejnec/Neškaredice

Osadní výbor Neškaredice postrádá prostor nebo zázemí pro akce, setkání a schůze. Schválený návrh řeší revitalizaci bývalé hasičské zbrojnice u dětského hřiště a vybudování dřevěného přístřešku se zpevněným povrchem. Objekt by mohl sloužit pro společenské nebo sportovní akce na hřišti.

Jak informovala Věra Kapišáková z technického oddělení, vítězné projekty budou k vyřízení přiděleny příslušným pracovníkům odboru správy majetku, kteří připraví podklady pro jednotlivé realizace (cenové nabídky). Následně budou ke schválení radě města předložena rozpočtová opatření. Předpokládaný termín dokončení je konec tohoto roku.

pra

Psali jsme:

Zavřít menu