Unikátní službu spouští pro občany Městský úřad v Kutné Hoře. Projekt Lepší místo umožňuje během pár minut jednoduše a pohodlně informovat odpovědného zaměstnance kutnohorské radnice o jakémkoliv problému či nápadu na zlepšení města. Na zavedení služby v Kutné Hoře se podílí i Fond Otakara Motejla. ………………………………………..

Jak na to? Rozbitou houpačku na dětském hřišti, přebujelou zeleň, místo, kde je nepořádek nebo třeba chybí přechod, to vše stačí vyfotit a jako tip na zlepšení vložit na www.lepsimisto.cz. Tam podnět zaznamená odpovědný úředník a začne jej řešit. Tipy lze hlásit také přímo z ulice prostřednictvím chytrého telefonu. Aplikace je zdarma ke stažení pro Android a iPhone. Podněty lidé rovněž mohou komentovat nebo sdílet či společně vymýšlejí řešení, které mnohdy sami dokážou i realizovat. Na podzim tak Kutnohorští vylepšili pískoviště v parku U Tří pávů. Nevyhovující písek vyměnili za nový, který získali zdarma ve spolupráci s Občanským sdružením Kutnohorsko.cz od místní firmy Dřekoba.
Na zavedení služby v Kutné Hoře se podílí i Fond Otakara Motejla, který v rámci podpory aktivních občanů na stránkách NášStát.cz nabízí řadu dalších aplikací, jež lidem umožní například zjistit rozpočet obce, sledovat, kolik korun z daní jde na vzdělání nebo na pokrytí státního dluhu, či kontrolovat, zda v jeho okolí nejsou nelegální herny.

(tz)

Stránka Kutné Hory, zde najdete podněty a stav řešení.

.

 

Zavřít menu