Komplex tří domů na Palackého náměstí je na prodej. Jedná se o nemovitosti na atraktivním místě, v srdci historického jádra města a v sousedství parku U tří pávů. Nabízené nemovitosti stojí v Městské památkové rezervaci Kutná Hora a jsou nemovitou kulturní památkou. ………………………………………….

Město Kutná Hora nabízí k prodeji komplex tří domů na Palackého náměstí v centru Kutné Hory

Dům čp. 379 – podsklepený zděný dům s třemi nadzemními podlažími, 4 bytové jednotky a 1 nebytový prostor, vše bez nájemních smluv, energetická náročnost budovy – F (velmi nehospodárná). Dům je situován na hlavním městském náměstí a je jedním ze tří historických domů tvořících dolní frontu Palackého náměstí. Třípodlažní barokní objekt s mansardovou střechou má středověký základ a část přízemí. Na nároží budovy je osazena socha sv. Jana Nepomuckého zhotovená z kutnohorského mušlového vápence. K domu přiléhá rozlehlá zahrada, park U Tří pávů. Exponovaná poloha domu s výhledem na středověkou zástavbu a nejvýznamnější památky je dobrým vkladem pro jeho nové využití. Přízemí, přístupné přímo z náměstí je komerčně zajímavé. Nadzemní podlaží jsou velice dobře adaptovatelná pro reprezentativní firemní prostory, nadstandardní ubytování i s nutným zázemím či doprovodnými aktivitami.

Dům bez čp. na pozemku p.č. 1291/1 – podsklepený zděný objekt se dvěma nadzemními podlažími, bytová j. o velikosti 3+1, energetická náročnost budovy – F (velmi nehospodárná).

Dům bez čp. na pozemku p.č. 1291/2 – nepodsklepený zděný dům s dvěma nadzemními podlažími, v současnosti využívaný jako kavárna, uzavřená smlouva o provozování na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou, energetická náročnost budovy – E (nehospodárná).

Areál tří domů se prodává jako celek. Pozemky pod domy (zastavěná plocha a nádvoří) jsou o celkové výměře 513 m2. Nabízené nemovitosti stojí v Městské památkové rezervaci Kutná Hora a jsou nemovitou kulturní památkou. Vyvolávací cena nemovitostí je 9.990.000,- Kč. Uzávěrka výběrového řízení je dne 28.11. 2013 v 11.00 hodin.

Kontakt: Ekonomický odbor Městského úřadu Kutná Hora – majetkové oddělení, tel: 327 710 180, e-mail: kocourkova@mu.kutnahora.cz

.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

.

Zavřít menu