O zápůjčku z fondu rozvoje bydlení lze zažádat do 29. února

Zastupitelstvo města Kutné Hory při svém řádném zasedání 12. prosince 2023 schválilo vyhlášení výběrového řízení na zápůjčky z fondu rozvoje bydlení.

Město Kutná Hora již řadu let poskytuje svým občanům možnost zapůjčit si finanční prostředky na rekonstrukci jejich nemovitosti. Zájemci mohou požádat na jednu nemovitost až o 500 tisíc korun, s úrokem 3 % (složeným úročením), dobou splácení 5 let a vedením účtu zdarma. V případě, že žadatel požádá o zápůjčku např. 100 tisíc korun, bude měsíčně splácet do fondu 1 797 korun a za 5 let vrátí městu i s úroky 107 812 korun. Žadateli mohou být fyzické a právnické osoby, které jsou vlastníky obytných budov nebo staveb na území města Kutné Hory (včetně přilehlých částí Kaňku, Malína, Sedlece, Neškaredic, Perštejnce a Poličan).

Fond rozvoje bydlení je upravován Zásadami tvorby a využití prostředků zvláštního účelového účtu na podporu rozvoje bydlení na území města Kutná Hora. Zásady jsou k dispozici spolu s žádostí o zápůjčku na internetové adrese: https://mu.kutnahora.cz/mu/zapujcky-z-fondu-rozvoje-bydleni. Bližší informace sdělí Yveta Horynová, tel. č. 327 710 234, e-mail horynova@mu.kutnahora.cz. Příjem žádostí je stanoven do 29. února 2024.

yh

Zavřít menu