Zasedal krizový štáb. Starosta města poděkoval všem složkám Integrovaného záchranného systému

V úterý 27. října opět zasedal krizový štáb, který i tentokrát zhodnotil vývoj situace nejen přímo v Kutné Hoře, ale i v regionu.

„Bohužel musíme konstatovat, že stále dochází k nárůstu počtu lidí, nakažených koronavirem v Kutné Hoře i na celém Kutnohorsku. V rámci republiky je sice právě Kutnohorsko stále mezi těmi méně postiženými regiony, což ale neznamená, že bychom neměli být ostražití,“ uvedl starosta města Josef Viktora (ANO). Ten zároveň apeloval na občany, aby dodržovali veškerá vládní nařízení, protože jen tak je možné věřit, že se podaří nárůsty počtů pozitivně testovaných lidí zastavit.

Bylo oznámeno, že kutnohorská nemocnice uvažuje o omezení chirurgickou ambulance. Důvodem by bylo uvolnění zdravotních sester pro práci s pacienty s covid-19. Zároveň nemocnice zavedla infolinku pro covid-19 na telefonním čísle 601 379 864. O případném omezení provozu budou pacienti včas informováni.

V Kutné Hoře funguje odběrové místo pro testování na nemoc covid-19. Podle slov starosty města prozatím jeho kapacita postačuje, je schopno za jeden den vyřídit až 300 odběrů, jejichž výsledky mají být k dispozici do druhého dne.

„Děkuji pracovníkům všech složek Integrovaného záchranného systému za jejich nasazení a pomoc každému, kdo to potřebuje,“ uvedl dále starosta města. Krizový štáb nevydal žádné nařízení, které by doplňovalo stávající vládní opatření.

Aktuálně platná pravidla jsou podrobně vypsána na webu vlády ČR.

zn

Zavřít menu