Dětského sportovního tábora se o prázdninách účastnilo 102 dětí z Kutné Hory a okolí

Další  ročník dětského sportovního tábora, který pořádá spolek DST Olympia KH za podpory Města Kutná Hora a Středočeského kraje, se konal ve dnech 21. 7. – 2. 8. 2018 v rekreačním středisku Želivka na Vysočině. Tábora, který měl v letošním roce již své 41. pokračování, se zúčastnilo 102 dětí z Kutné Hory a blízkého okolí.

O účast na tradičním kutnohorském sportovním táboře je v posledních letech poměrně velký zájem a ne jinak tomu bylo i letos. Co je tím hlavním lákadlem, které každoročně přivádí děti na tento tábor? Na první pohled nic tajemného a oslnivého, vždyť rok co rok se prakticky opakuje stejný program, jehož hlavní náplní je sport. Jenže jakékoliv sportovní souboje nejsou nikdy stejné a emoce s tím spojené dětem, které mají rády sport, nikdy nezevšední. Pocit vítězství, zvládnutí porážky, týmová spolupráce, respekt k soupeři, boj v duchu fair-play. To vše nabízí závěrečné olympijské hry, ke kterým směřuje táborové dění prakticky od prvního dne. „Snažíme se naši táborovou olympiádu organizovat přesně podle vzoru novodobých olympijských her. Příjezd výprav do olympijské vesnice, slavnostní zahájení her, nástup států, vztyčení vlajky a zapálení ohně, sliby sportovců, rozhodčích a vedoucích výprav, organizace všech sportovních soutěží, vyhlašování výsledků, zakončení olympiády, to vše je velmi podobné opravdové olympiádě, samozřejmě v rámci možností dětského tábora,“ vysvětluje hlavní vedoucí tábora Tomáš Kaprálek.

Pro lepší představu, v průběhu letošních 41. táborových olympijských her, se během 6 dnů uskutečnilo 20 kolektivních a 14 individuálních soutěží, při kterých bylo rozdáno 141 sad diplomů. Mezi jednotlivci kralovali Filip Varga (kategorie H1), Stanislav Křída (kategorie H2), Josef Dvořák (kategorie H3), Adam Hybler (kategorie H4), Lukáš Kaprálek (kategorie H5), Monika Mariani (kategorie D1), Nela Čálková (kategorie D2), Adéla Machová (kategorie D3) a Eliška Slavíková (kategorie D4). Týmovou soutěž států ovládl Island, který zvítězil před Etiopií, Trinidadem & Tobagem a Katarem.

„Určitě by se nemělo zapomenout na poděkování všem vedoucím, kteří se na táboře věnují dětem. Jsou to v dobrém slova smyslu blázni, kteří obětují dva týdny svého volného času a jedou je trávit tak, že jsou každý den od rána do večera v akci s více než 100 dětmi. Na to musí mít člověk velké srdce a já si troufám říct, že všichni vedoucí, kteří s námi jezdí, ho mají. A i proto je asi náš tábor tak oblíbený a úspěšný,“ uzavírá hodnocení letošního dětského sportovního tábora Tomáš Kaprálek.

olm

Zavřít menu