Domácí florbalistky rozehrají na Klimešce o víkendu osmifinále playoff

Florbal, házená a fotbalový turnaj, taková bude náplň nadcházejícího víkendu na Klimešce. K tomu ještě pobyt české paraflorbalové reprezentace.

Už od středy na Klimešce trénují, bydlí a stravují se mladé házenkářky dívčího klubu HC Háje Praha. Děvčata u nás pobývala již v březnu loňského roku, rádi jsme je přivítali i letos. Denně absolvují dvě fáze, využily ve čtvrtek plavecký bazén a dnes je čeká přátelský zápas s mladšími žákyněmi TJ Sparta Kutná Hora. Vzhledem k vytíženosti Klimešky odtrénují HC Háje o víkendu v kutnohorské hale BIOS.

Sobota 9. 3. bude plná florbalu a házené. Program zahájí florbalový turnaj kategorie starších žákyň. V něm se samozřejmě představí i zástupkyně domácícho FBC. Holky čekají 3 zápasy, od 9:50 s Rudná Panthers Praha Black, od 10:55 vyzvou SK Dvojka Praha  D a ve 12:40 bude soupeřem tým Kanonýři Kladno.

Kutnohorské florbalistky rozehrají osmifinále playoff, když v 18:00 vypukne zápas s FbK Horní Suchá. Držíme holkám palce, nedělní odveta u Havířova může pro FBC znamenat konec, vyrovnání nebo i postup do čtvrtfinále. Naše ženy se se soupeřem z Horní Suché utkaly v základní části dvakrát, na Klimešce vyhrály na konci října 7:3, v Havířově prohrály před měsícem 3:6. Série tak nemá úplně jasného favorita. I když po základní části patřilo FBC druhé místo v tabulce a Horní Suché až šesté.

K dalšímu domácímu zápasu nastoupí i druholigoví házenkáři z TJ Sparta Kutná Hora, ti hostí od 19:00 tým Loko Vršovice s tradičním předzápasem mladšího dorostu stejných oddílů (začátek v 17:00). Házenkáři Sparty v jarní části druhé ligy ještě neprohráli!

Druhým „víkendovým“ kempem je pobyt českého národního týmu florbalistů na vozíku. Hendikepované sportovce z různých sportů hostíme na Klimešce několikrát do roka, paraflorbalisté navazují na říjnový blok z roku 2023 a ladí formu na vrchol roku letošního – prosincové ME ve Švédsku.

Neděle 10. 3. bude hlavně o fotbalu, Okresní fotbalový svaz pořádá poslední ze série zimních turnajů pro děti a mládež. Tentokráte to bude o kategorii U11.

Takový bude druhý víkend v březnu na Klimešce, zveme diváky na dva mistrovské zápasy domácích týmů v první lize žen ve florbalu a ve druhé lize mužů v házené. Neděle fotbalový turnaj dětí. A k tomu třetí a čtvrtý březnový tréninkový kemp – florbalisti Česka a házenkářky HC Háje Praha.

Michal Vavák

 

Zavřít menu