Vít Kosina na MČR získal stříbrnou a bronzovou medaili

Stříbrnou a bronzovou medaili vybojoval o víkendu 6. – 7. dubna na Mistrovství ČR 2016 jednotlivců v kuželkách v žákovských kategoriích reprezentant Sparty Kutná Hora Vít Kosina.

Na nové čtyřdráhové kuželně v Kamenici nad Lipou o titul Mistr České republiky 2019 v disciplíně 100 hodů sdružených bojovalo 28 nejlepších žáků z celé republiky.

Sparta Kutná Hora měla v této soutěži své dva zástupce. Vojtěch Bulíček hned v prvním startu zahrál skvěle, výkonem 422 poražených kuželek vytvořil nový rekord dráhy a nasadil laťku pro ostatní soupeře. To povzbudilo našeho druhého hráče Vítka Kosinu, který zahrál výborně a výkonem 449 kuželek si vybojoval stříbrnou medaili. Vítka překonal o 3 kuželky pouze Max Trunečka z Prostějova (452 kuželek), bronzovou medaili získal Kryštof Brejtr z SKK Náchod výkonem 448 kuželek. Vojta Bulíček se umístil v první desítce na devátém místě.

V neděli pak pokračovalo 16 nejlepších v soutěži sprint (2×15 hodů sdružených). Sprint se hraje vyřazovacím způsobem na body, v případě rovnosti rozhoduje „náhlá smrt“. Vojtěch Bulíček prohrál s pozdějším vítězem Janem Gintarem z SKK Náchod po nerozhodné hře systémem „náhlá smrt“ o pouhou jednu kuželku. Vít Kosina se probojoval po dvou výhrách do semifinále, jeho výkon byl ovlivněn zraněním ramene, zaslouženě si vybojoval bronzovou medaili.

Na snímku úspěšní hráči Vít Kosina a Vojtěch Bulíček

Podrobnější informace najdete na www.kuzelky.cz

fotky z kuželkářských akcí jsou na www.kuzelkykh.zonerama.cz

Jiří Halfar

Zavřít menu