Kutnohorští házenkáři odvedli na hřišti vršovické Lokomotivy skvělý výkon, zvítězili o 11 branek a odvezli si dva body

5.kolo 2.LIGY mužů – JV Čechy 2018/2019

LOKOMOTIVA Vršovice – SPARTA Kutná Hora   2 0  :  3 1   /  10 : 14  /

V neděli 28.října měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 5.kola 2.LIGY mužů JV Čechy, ve kterém nastoupil od 17:00 hodin v nafukovací sportovní hale pražského soupeře – týmu LOKOMOTIVA Vršovice.

Tým vršovické Lokotky potkávala SPARTA několik sezón v SRL, naposledy v sezóně 2014-2015. Tehdy pražský tým skončil na 2.místě a postoupil do 2.ligy. V následující 3 sezóny většinou hrával o udržení, naposledy v té loňské. Tehdy skončil ve skupině JZČ na posledním 12.místě se ziskem 7 bodů, nakonec však v soutěži setrval. No a v té letošní si zatím vede výborně, po 4.kole je v tabulce na 5.místě se ziskem 6 bodů, s pouhou jednobodovou ztrátou na vedoucí SPARTU. A tak nedělní utkání bylo soubojem o čelo tabulky.

Ovšem SPARTA do utkání vlétla ve velkém stylu a od úvodních minut svého soupeře jasně přehrávala. A vývoj skóre to jasně potvrzoval. V 5.minutě vedla 0:3, v 9.minutě 0:6, ve 12.minutě 1:8, v 16.minutě 3:10 a v 18.minutě 4:11. V závěru prvního dějství však přišlo několik chyb, kdy se příliš nedařila obrana pivotů a domácí tým stihl snížit sedmibrankové vedení SPARTY na poločasový rozdíl 4 branek. Přesto kutnohorský tým odcházel do kabin s nadějným vedením v poměru 10:14.

A začátek 2.poločasu se hostům opět vydařil, třemi brankami do 34.minuty navýšil své vedení opět na sedmibrankový rozdíl, na 10:17. V dalším průběhu utkání padaly branky rovnoměrně na obou stranách, ve 40.minutě byl stav 14:20, ovšem ve 43.minutě již 14:23 a ve 47.minutě dokonce 15:25. A to již bylo zřejmé, že je o vítězi rozhodnuto. SPARTA ve zbývajících cca 13ti minutách nepřipustila žádné drama a nadále si udržovala vysoké vedení. Nakonec si z haly Lokomotivy odvezla po zásluze oba body za jasné vítězství o 11 branek v poměru 20:31.

SPARTA nedělní utkání zvládla na „jedničku“, počínaje opět výborným brankářem, přes velmi dobrou obranu a celkem solidním útokem. Příliš se jí nevydařil pouze závěr 1.poločasu, kdy domácím umožnila mírné snížení, ovšem v dalším průběhu utkání již domácím šanci na zvrat žádnou nedala. A tak zasloužený zisk obou bodů ji vrátil na průběžné první místo druholigové tabulky. Kdo by to před začátkem nováčkovské sezóny vůbec tipoval. Přesto zůstává cíl nadále stejný, stabilizovat výkony a soutěž udržet. A to se prozatím daří !!!

Valnou část utkání odchytal výborně Filip, připsal si 18 zákroků / mimo jiné chytil 3 sedmičky / a měl úspěšnost 51,4%. Na posledních 5 minut přepustil své místo Červenkovi, který ze 4 střel pokryl jedinou a měl úspěšnost 25%. Obrana tentokrát pracovala valnou část utkání velmi dobře, výborně v ní zahrál Falge a také ostatní byli vidět. Hlavně Pícha se Šimůnkem. Ten měl sice do 20.minuty na svém kontě dvě vyloučení a měl „nůž na krku“, utkání však dohrál, když ve 2.poločase chodil převážně pouze do útoku. A v něm si vedl výborně, měl střelbu 12-9 a byl nejlepším střelcem celého utkání. Výbornou produktivitu ze spojky měl Pícha 6-5 a prosazovali se i ostatní. Pugliese měl střelbu 9-4, Petránek 4-3, Polívka 5-3, Veselý M. 3-2, Falge 1-1, Hájek 2-1, Brož 3-1, Horák 3-1 a Jeníček 5-1. Pouze Hovorka se do střelecké listiny nezapsal / 3-0 /, ten však měl od utkání se Slavií prst v dlaze a tu sundal až na pátečním tréninku. 5 střel tentokrát skončilo na tyčích, 2 sedmičky zůstaly neproměněné / Jeníček a Hovorka /. Jinak měl tým SPARTY v nedělním utkání celkově střelbu 56–31 = úspěšnost 55,4%. Celkem si připsal 12 zisků míčů a k tomu 16 ztrát míčů. A tak na závěr nezbývá než konstatovat – velmi dobrý výkon a zasloužené vítězství v nedělním podvečerním utkání na hřišti soupeře.

Dvojice domácích brankářů si připsala celkem 15 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Hanko, autor 4 branek, po 3 přidali Malý a Paleček, po 2 Balcer, Brzobohatý, Maier a Štraus.

A jak hodnotil nedělní výkon kutnohorský trenér Vít Šnajdr:

Musím tým pochválit za předvedený výkon. Opět jsme do zápasu nastoupili dobře koncentrovaní a od začátku soupeře přehrávali. Nebýt hluché desetiminutovky na konci prvního poločasu, byl by to bezchybný výkon. Ale i tak jsme přivezli z Vršovic vysoké vítězství. Výborný byl tradičně brankář Filip, hodně byla znát přítomnost Šimůnka, který dirigoval obranu, ale dařilo se mu i v útoku, a dařilo se i Píchovi. V obraně odváděl skvělou práci Falge. Celý tým bojoval a je vidět, že jede na vítězné vlně. Věřím, že ji prodloužíme i v příštím zápase doma s Třeboní.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Filip /br/ – Šimůnek 9, Pícha 5, Puliese 4, Petránek 3, Polívka P. 3, Veselý M. 2, Brož 1, Falge 1, Hájek 1, Horák 1, Jeníček 1 a Hovorka. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 4, SEDMIČKY: 6/2 – 3/1, ROZHODČÍ: Hosnedl / Písek / – Kahoun  / Blažejov /, DIVÁCI: 33.

Ostatní výsledky 5.kola:

SLAVIA Praha – TJ Chodov JM „B“ 37:23, LOKO České Budějovice – JISKRA Havl.Brod 30:28, SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí – SOKOL Úvaly 24:28, JISKRA Třeboň – HBC Strakonice 1921 „B“ 32:28, 1.HC Pardubice měl volno.